Oferta indywidualna

Wsparcie psychologiczno – pedagogiczne

Rodzicu, pamiętasz swoje naście lat? Swoje troski, nieudane miłości, niepowodzenia, które urastały do ogromnej rangi. Do tego ci dziwni dorośli, z którymi trudno się porozumieć. Może zakochałeś (zakochałaś) się i nie miałeś (miałaś) z kim o tym porozmawiać. Wygląd był tak bardzo ważny, a jak na złość pojawiały się pryszcze, inni wydawali się ładniejsi, przystojniejsi. Trzeba było wybierać szkołę, uczyć się, sprostać w towarzystwie i porozumieć się z rodzicami.

Jeśli Twoje dziecko jest w wieku 14- 18 lat przechodzi właśnie jeden z najtrudniejszych okresów w życiu (prawdopodobnie Ty, rodzicu z nim również). To czas budowania własnego systemu wartości, buntowania się przeciwko rodzicom (bunt jest naturalnym etapem rozwojowym), zmian hormonalnych – chwiejności emocjonalnej. Jeśli cokolwiek budzi niepokój warto skorzystać z pomocy profesjonalisty – pedagoga lub psychologa  Nawet niewielkie, zaniedbane problemy z czasem rosną i mogą zakłócić proces dojrzewania, wchodzenia w dorosłość, budowania satysfakcjonującego życia. Okres adolescencji to także trudny okres dla rodziców. Dlatego warto porozmawiać ze specjalistą, o tym jak najlepiej dla każdego z członków rodziny dobrze przejść ten czas i zapobiec problemom w przyszłości.

Nasz specjalista – pedagog z wykształceniem m.in. z zakresu wsparcia psychologicznego młodzieży ma ponad 20 lat doświadczenia w pracy z nastolatkami i wie o czasie dojrzewania, troskach, problemach bardzo dużo. Do tego jest, z wzajemnością, bardzo lubiany przez młodzież.

Przez cały czas terapii rodzic zobowiązany jest być w kontakcie z terapeutą prowadzącym.

Nasi specjaliści mają dużą wiedzę, są zaangażowani w pracę. Jednak bez dobrej współpracy trudno jest pomóc – „samo się nie zrobi”.

Czekając na dziecko możesz zadbać o swój wygląd i zdrowie korzystając z promocyjnej oferty na tlenoterapię specjalnie dla opiekunów i osób towarzyszących naszych pacjentów.

Zapisz się na tę formę pomocy, gdy Ty lub Twoje dziecko:

  • ma problem w relacjach z rówieśnikami
  • czuje się samotne
  • czuje się nieśmiałe
  • nie ma znajomych, nie jest zapraszany przez kolegów i koleżanki
  • ma problemy szkolne
  • nie chce chodzić do szkoły (nie jest to jednak związane z depresją)
  • zastanawia się nad swoją tożsamością płciową
  • przeżywa zawód miłosny
  • jest w niepełnej lub patchworkowej rodzinie
  • jest w trakcie rozstania rodziców
  • zastanawia się nad swoją przyszłością (zawód, plany na przyszłość, wyobrażenia przyszłości)
  • nastolatek zgłasza taką potrzebę – NIGDY JEJ NIE IGNORUJ

Ty, jako rodzic, opiekun:

  • niepokoi Cię coś lub po prostu chcesz porozmawiać o swoim dziecku
  • mało wiesz o okresie dojrzewania i buncie nastolatka– to normalne, tego nikt nas nie uczy
  • masz trudności z rozmową z nastolatkiem (np. o inicjacji seksualnej)

Od 14 d0 20 roku życia.

W przypadku dzieci i młodzieży do 17 roku życia na pierwszą konsultację zapraszamy samego rodzica lub opiekuna. Od 17 roku życia zapraszamy nastolatka wraz z rodzicem (opiekunem).

Pierwsze spotkanie to rozmowa z rodzicem. To czas na zebranie wywiadu – terapeuta zapyta o stan zdrowia dziecka, ogólne informacje o rodzinie, szkole. To też czas na powiedzenie terapeucie tego, czego nie chcesz mówić przy swoim dziecku.

Świetnie, gdy rodzice lub opiekunowie przyjdą razem. To czas, żeby porozmawiać o dziecku i Waszej relacji. Poznanie rodzica lub opiekuna i rozmowa z nim bez udziału dziecka jest bardzo ważna dla dalszej, dobrej i efektywnej pracy. Zatem, proszę uszanuj tę formę – jest ona efektem naszej wiedzy i doświadczenia. Na kolejną wizytę zapraszamy oczywiście dziecko.

Następnie, jeśli jest taka potrzeba, umawiamy się na cykl spotkań –Wspólnie podejmujemy decyzje, czy na sesjach jest samo dziecko, czy pracuje razem z rodzicem.

Kolejne sesje to rozmowa o problemach, ale też o mocnych stronach. Wspólnie z terapeutą wypracowujesz sposoby rozwiązania problemu. Terapeuta akceptuje Cię, nie ocenia, słucha cię z uwagą,

Jeśli masz 17 lat, możesz wejść do gabinetu bez rodzica.

Sesje odbywają się raz w tygodniu – ustalamy co tydzień ten sam dzień tygodnia i tę samą godzinę. Dopuszczamy też spotkania  raz na dwa tygodnie (rzadsze wizyty nie przynoszą efektów).

Zazwyczaj potrzeba kilku miesięcy (optymalnie koło roku spotkań). Efekty zależą od zgłaszanego problemu jak i zaangażowania dziecka oraz rodziny.

Poznajcie nas już dziś...

Specjaliści w tej dziedzinie

Drogi Kliencie...

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Zadzwoń i zarezerwuj wizytę
tel: 783 031 083
lub

Wsparcie psychologiczno – pedagogiczne Ostrów Wielkopolski