Oferta grupowa

Warsztaty dla młodzieży o ciało życzliwości

Budowanie zdrowej relacji z sobą i ze swoim ciałem – warsztaty dla nastolatek o ciałożyczliwości, samoocenie i emocjach

Rodzicu!

Według raportu HBSC z 2018 r. na 227 tysiącach dzieci z 50. krajów, polskie nastolatki wykazywały najgorszy wizerunek swojego ciała.

Ponad 50% dziewczynek uważało, że jest „za grube” – mimo iż większość z nich wcale takich nie było… 65% dziewczynek z niską samooceną swojego wyglądu ma bowiem gorsze zdanie na swój temat po lekturze magazynów ze zdjęciami „pięknych dziewcząt”, 78% z nich cierpi na zaburzenia odżywiania, 83% nie angażuje się w życie społeczne, a 80% unika spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi oraz nie angażuje się w zajęcia sportowe.

W świetle tak niepokojących danych, niezwykle ważne są działania prewencyjne, które nauczą młode kobiety akceptacji, wyrozumiałości i miłości do własnej cielesności, która towarzyszyć im będzie przecież przez całe życie.

W tej intencji przygotowałyśmy warsztaty, które dostarczą państwa młodym kobietom realnych umiejętności, które pomogą im w zdrowy sposób budować i chronić swoją samoocenę w świecie pełnym dla niej zagrożeń. Na podstawie wiedzy opartej wyłącznie na najaktualniejszych naukowych źródłach, a przeprowadzone przez młode i niezwykle zaangażowane psycholożki.

Nastolatko!

Świat zewsząd bombarduje nas ideałami jedynego słusznego piękna. Z bilboardów i Instagramowych profili spoglądają na nas idealni ludzie, o idealnych sylwetkach, prostych zębach w kolorze kibelkowej bieli, twarzach gładkich jak niemowlęce, włosach, które nigdy nie mają złych dni i ubraniach o równowartości średniej klasy samochodu. Takie nierealistyczne wizerunki i wartości stają się wzorami dla młodych ludzi, którzy w okresie dojrzewania sami jeszcze nie wiedzą kim i jacy są… ale za to z pewnością wiedzą, jacy według popkultury być powinni…To rodzi dysonans. A za dysonansem emocje, takie jak smutek, złość, wstyd, a nawet obrzydzenie.

Czy wiedziałaś, że 65% nastolatek z niską samooceną swojego wyglądu ma gorsze zdanie na swój temat po lekturze magazynów ze zdjęciami „pięknych dziewcząt”? A 89% z nich czuje się bezużyteczne?

A może Ty sama się tak czujesz? Że Twój wygląd nie wpasowuje się w kanony? Że powinnaś schudnąć, albo przytyć, bo inaczej nigdy siebie nie polubisz? Może próbowałaś już wielu sposobów na zaakceptowanie siebie, ale ciągle czujesz, że utykasz w miejscu?

A co, jeśli wcale nie trzeba się tak radykalnie zmieniać, żeby być zdrowym i szczęśliwym? Co by było, gdybyśmy pokazały Ci, że możesz się ze sobą po prostu… zaprzyjaźnić?

Zapraszamy na warsztaty z ciałożyczliwości, pracy z własną samooceną i emocjami. My też kiedyś byłyśmy w tym miejscu, mierzyłyśmy się z tymi dylematami.  Dlatego dzisiaj pragniemy dać Tobie coś, czego same wtedy nie miałyśmy:

  • Umiejętności, dzięki którym będziesz mogła poradzić sobie z wewnętrznym krytykiem i pielęgnować akceptację oraz miłość do samej siebie
  • Świadomość, że to nie Twoja wina, że masz do siebie pretensje o to jak wyglądasz, jak powinnaś wyglądać i dlaczego jeszcze nie osiągnęłaś nieistniejącego ,,ideału”
  • Wskazanie, że dbanie o siebieto nie tylko dostarczanie ruchu i zdrowej diety, ale przede wszystkim obserwowanie wewnętrznego świata i dbanie o to co w nas najcenniejsze

A to wszystko w atmosferze życzliwości, wiedzy opartej na źródłach naukowych i pełnej dyskrecji.

Dla dziewczyn w wieku od 15 do 19 roku życia

  1. Poprawa samooceny: Nauczysz się akceptować swoje ciało takim, jakie jest, co pomoże Ci zbudować zdrowszą samoocenę.
  2. Zdrowie psychiczne: Ciałożyczliwość pomaga zmniejszyć poziom stresu i lęku związanego z wyglądem i wagą.
  3. Lepsza relacja z jedzeniem: Odkryjesz, jak cieszyć się jedzeniem bez poczucia winy i jak słuchać swojego ciała.
  4. Zwiększenie pewności siebie: Nauczysz się, jak doceniać swoje ciało za to, co potrafi, a nie tylko za to, jak wygląda.
  • depresja
  • zaburzenia odżywiania
  1. Integracja

Wiemy, jak trudne bywa wchodzenie w nową grupę. Dlatego chciałybyśmy na początku Was poznać i dać możliwość poznania nas!

Zależy nam na zbudowaniu atmosfery otwartości, szczerości, szacunku, ale też intymności i poufności. To również przestrzeń na odpowiedzenie na pytanie: z jaką intencją tu przybywasz?

  1. DNA – V (nie wiem czy nie rozbijemy tego na 2 spotkania)

A jak Administrator

N jak Nawigator

D jak … Odkrywca?

V jak… Wartości!

Dzięki temu modelowi będziecie mogły nauczyć się jak rozwijać elastyczną siłę psychologiczną. Opisuje 3 tryby umysłu, które przybliżymy Wam na tym warsztacie. Są one wspólne wszystkim osobom, bez względu na język czy pochodzenie.

Czy rady Administratora, który nieustannie krytykuje i osądza mogą być w pewnych momentach przydatne? Czy wykorzystywanie trybu Odkrywcy pomoże Ci zbudować niezależność? A może poznanie Nawigatora przybliży Cię do Twojego wewnętrznego świata? Przekonaj się sama!

  1. Samoocena

Czy znasz kogoś kto nie chciałby mieć wysokiej samooceny? My nie. Ale czy zawsze wysoka samoocena wiąże się z samymi pozytywnymi skutkami?

Na warsztacie porozmawiamy o tym, jak tworzy się samoocena, pokażemy w jaki sposób można pracować nad zdrową relacją ze sobą i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego mówienie sobie codziennie w lustrze: jesteś piękna, wystarczająca, ważna może sprawiać, że czujesz się jeszcze gorzej?

  1. Kultura, modeli piękna.

Każdy z nas funkcjonuje w pewnym kontekście – najpierw rodzinnym, szkolnym, czy zawodowym, ale także bardziej globalnie – społecznym i kulturowym. Każdy z nich wpływa na nasze przekonania o sobie, o innych i świecie. Ale te dwa ostatnie mają od zawsze szczególne znaczenie w odniesieniu do tego, jak kształtuje się nasza samoocena i wizerunek ciała. Zastanowimy się wspólnie nad tym, jak zmieniały się kanony piękna na przestrzeni wieków, a także wyjaśnimy jak popkultura, konsumpcjonizm i social media wpływają na to jak siebie widzimy.

  1. Social media

Wzrastacie w bardzo szczególnych czasach – czasach wirtualnej rzeczywistości social mediów. Te dyktują trendy i jak nigdy wcześniej towarzyszą nam non stop, niezaprzeczalnie wpływając na nastrój, relacje i samoocenę. A co mówią o tym badania naukowe? Jak social media zmieniają nasze mózgi, jak sterują emocjami i jak możemy się przed tym ochronić? Zobaczcie same.

  1. Bodyshaming, dbania o swoje granice, asertywność

,,Nic dodać, nic ująć. No może poza paroma kilogramami”,

,,Ho,ho, ale Ci się przytyło… zrzuć lepiej szybciej to sadło, bo żaden szanujący się chłopak nie będzie chciał być z Tobą”.

Brzmi znajomo? W psychologii jest na tyle znane, że nadano mu nawet nazwę: body shaming, czyli zawstydzanie, poniżanie lub ośmieszanie kogoś z racji tego, jak wygląda.

Na tym warsztacie pochylimy się wspólnie nad tym zjawiskiem, ale przede wszystkim nauczymy się jak rozpoznawać i radzić sobie z komentarzami, których nikt nigdy nie potrzebował i o które nikt nigdy nie prosił.

 

Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu i trwają 90 minut.  Zaplanowano 8 spotkań.

Termin warsztatów podamy wkrótce. Jeśli jesteś zainteresowana – zadzwoń lub napisz do nas – wpiszemy Cię na listę osób zainteresowanych i powiadomimy, gdy zostanie ustalony termin.

Warsztat odbędzie się w kameralnej grupie.

  • 990 złotych przy płatności z góry za całość warsztatu
  • 2 x 550 złotych przy płatności w dwóch ratach – przed pierwszym i przed czwartym spotkaniem
  • 3 x 400 złotych – przy płatności w trzech ratach.

Jeśli jesteś zainteresowana warsztatem, napisz do nas, a my powiadomimy Cię, gdy ustalimy dokładny termin.

Potwierdzeniem udziału jest wpłata na konto

Perspektywa Przestrzeń Zdrowia i Rozwoju sp. z o.o.

70 10 2004 0000 3102 7927 6895

Można również zapłacić  gotówką u nas w recepcji.

  • poprzez mail biuro@perspektywa.eu,
  • poprzez telefon 783 031 083
  • lub bezpośrednio u nas w recepcji.
Poznajcie nas już dziś...

Prowadzący

Drogi Kliencie...

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Zadzwoń i zarezerwuj wizytę
tel: 783 031 083
lub

Warsztaty dla młodzieży o ciało życzliwości Ostrów Wielkopolski, Warsztaty dla nastolatek Ostrów Wielkopolski