fbpx

Tlenoterapia w komorze jednoosobowej - Ostrów Wielkopolski

Przydatne informacje

Komora hiperbaryczna o ciśnieniu 1,3 ATA jest jedną z najpopularniejszych wersji urządzeń do terapii tlenowej. To bezpieczne urządzenie o miękkiej konstrukcji, które zapewnia komfortową pozycję siedzącą lub leżącą dla pacjenta. Nowoczesna budowa komory daje poczucie odprężenia osobom korzystającym z zabiegu. W komorze podawany jest czysty 93% tlen.

Hiperbaryczna terapia tlenowa jest metodą terapeutyczną, polegającą na dostarczeniu do organizmu czystego 93% tlenu w środowisku zwiększonego ciśnienia – 1,3 ATA.

Wchłanianie tlenu w ciśnieniu wyższym niż atmosferyczne jest wielokrotnie większe, ponieważ rozpuszcza się w osoczu krwi, limfie, w płynie mózgowo-rdzeniowym i rdzeniu kręgowym. Tlen w wyższym ciśnieniu pozbawiony jest fizjologicznych barier przenikania przez tkanki, dlatego jest on łatwo dostarczany do wszystkich komórek, nawet tych o słabym ukrwieniu.

W dniu zabiegu nie należy spożywać alkoholu, a osoby palące powinny zrezygnować z palenia na czas 3-4 godzin przed zabiegiem. Nie zaleca się stosowania dezodorantów, perfum, kremów oraz makijażu przed wejściem do komory hiperbarycznej. Osoby korzystające z soczewek kontaktowych na czas zabiegu powinny je wyjąć. Do komory hiperbarycznej nie powinno się wchodzić w syntetycznej odzieży, najlepsza jest wygodna odzież bawełniana.

Przed terapią każdy klient zobowiązany jest zapoznać się z regulaminem oraz wypełnić ankietę przeprowadzoną przez pracownika gabinetu.

Przeciwwskazania do hiperbarycznej terapii tlenowej:
– nieleczona odma płucna oraz choroby płuc z retencją dwutlenku węgla;
– rozrusznik serca;
– ciąża;
– stosowanie leków – cytostatyków (Doksorubicyna, Bleomycyna, Cisplatinum) oraz leku Mafenide acetale;
– zapalenie nerwu wzrokowego.

Dodatkowo nie zaleca się stosowania terapii tlenowej w przypadku:
– infekcji wirusowej;
– stanów gorączkowych;
– schorzeniach uszu.

Neurologia

Ożywia i pobudza uśpione komórki, podnosi koncentrację, łagodzi stany depresyjne, przewlekły stres i bezsenność. Zwiększa aktywność mózgu, przez co wspomaga pracę układu nerwowego Poprawia funkcjonowanie pacjentów z autyzmem. Dzięki dotlenieniu i pobudzeniu metabolizmu komórek mózgu spowolnia proces postępowania choroby Alzheimera. Ma zastosowanie w porażeniach mózgowych i pourazowych uszkodzeniach mózgu, przyczynia się do zmniejszenia stopnia uszkodzenia mózgu, powstałego w wyniku udaru lub wylewu.

Onkologia

Sprzyja rewitalizacji komórek i zapobiega dalszym uszkodzeniom. Oczyszcza organizm z toksyn i metali ciężkich, obniża poziom białka C-reaktywnego-czynnika martwicy nowotworów i innych markerów stanu zapalnego. Niweluje poparzenia powstałe w procesie chemioterapii i radioterapii. Przyczynia się do wzmożenia pracy układu immunologicznego, a tym samym podnosi odporność organizmu.

Dermatologia

Wspomaga leczenie trądziku, łuszczycy, atopowego zapalenia skóry, egzemy, trądziku różowatego. Redukuje wszelkie ogniska zapalne, bakteryjne lub alergiczne na skórze i w tkance podskórnej. Tlenoterapia wpływa na szybszą regeneracje tkanek oraz usprawnia proces gojenia się ran i oparzeń. Wpływa na proces tworzenia się nowych naczyń krwionośnych, poprawia mikrokrążenie w skórze oraz działa przeciwzapalnie.

Ortopedia

Poprawia przepływ krwi w uszkodzonych kończynach, zwiększa ciśnienie tlenu w kościach powodując ustępowanie stanu zapalnego kości i szpiku, osteoporozy oraz choroby stawów, przyspiesza wzrost uszkodzonej kości. W trakcie terapii następuje obkurczanie naczyń krwionośnych prowadzące do zmniejszenia obrzęku.

Stomatologia

Pomaga w leczeniu ran po zabiegach chirurgicznych, poprawia ukrwienie w uszkodzonej tkance, stymuluje proces gojenia oraz skraca czas rekonwalescencji. Pomaga zwalczyć bakterie beztlenowe oraz wpływa na zmniejszoną produkcję toksyn bakteryjnych.

Medycyna sportowa

Podnosi wydolność fizyczną, przyspiesza procesy regeneracji tkanki mięśniowej, ścięgien i wiązadeł. Działa przeciwbólowo, wpływa na procesy naprawcze w tkance kostnej, chrząstce oraz w mięśniach szkieletowych.

Medycyna estetyczna

Działa stymulująco na fibroblasty, odpowiedzialne za syntezę kolagenu i elastyny, czyli włókien zapewniających elastyczność skórze. Sprzyja wzmożonej regeneracji nabłonka, wspomaga gojenie po inwazyjnych zabiegach, zmniejsza obrzęki, działa antybakteryjnie.

Anty-aging

Hiperbaryczna terapia tlenowa jest metodą odnowy i regeneracji organizmu, polegająca na podaniu czystego tlenu w warunkach podwyższonego ciśnienia. Sesja tlenowa to zabieg odmładzający, regenerujący i odprężający. Terapia hiperbaryczna regeneruje wszystkie komórki w organizmie, dzięki czemu hamuje procesy starzenia oraz podnosi siły witalne. Sesja tlenowa przynosi znaczną poprawę w funkcjonowaniu osób starszych.

Inne wskazania

Przyspiesza przemianę materii w walce z nadwagą i otyłością. Wspomaga wychodzenie z nałogów, pomaga w oczyszczaniu i odtruwaniu organizmu oraz usuwaniu wolnych rodników. Pomaga w leczeniu zaburzeń seksualnych, zmniejsza bóle migrenowe.

Tlenoterapia Ostrów Wielkopolski
Oferta przypadła Ci do gustu?