Terapia dla dzieci z problemami w uczeniu się
z wykorzystaniem neurotechnologii
Twoje dziecko ma problemy w nauce. Robi błędy ortograficzne, czyta wolno i bez zrozumienia. Pisze niestarannie. Starasz się mu pomóc, ale nie masz przecież wiedzy psychologicznej. Poza tym boisz się, że stracisz cierpliwość. Ile razy można powtarzać to samo? Tłumaczyć, że gżegżółka to wyjątek (podpowiemy można zbudować skojarzenie „gżegżółka żre żółtka” to pomaga w zapamiętaniu), a morze to przez „rz”, bo morski i „ó” wymienia się na o. Myślisz, jak można tego nie zapamiętać? Być może, miałeś podobne problemy i nadal zdarza Ci się zrobić „byka”, choć bardzo się tego wstydzisz. Wycierpiałeś się z tego powodu w szkole, bo przecież kiedyż nie orzekało się dysleksji.
Pomożemy Twojemu dziecku, a Ty zyskasz odrobinę spokoju i świadomość, że jest ono w bardzo dobrych rękach.
Nie uczymy ortografii, tabliczki mnożenia, miast państw, budowy pantofelka. Za to, docieramy do źródła problemu – przetwarzania słuchowego, trudności w lateralizacji, różnicowanie głosek, analizie, syntezie wzrokowej i wielu innych ważnych sprawach, które są bardzo ważne, by w przyszłości lepiej radzić sobie z wyzwaniami.
To wyjątkowy program łączący tradycyjną terapię z metodą EEG Biofeedback, HEG Biofeedback oraz Trening słuchowy i trening lateralizacji Metodą Warnkego.
Zastanawiasz się, co znaczą te nazwy?
- EEG i HEG biofeedback
to nowoczesne metody, które mogą pomóc ci poprawić zdrowie mózgu i jakość życia, ucząc cię świadomego kontrolowania swojej aktywności mózgowej. - EEG biofeedback
to technika, w której uczysz się kontrolować swoją aktywność mózgową poprzez monitorowanie fal mózgowych. - HEG biofeedback
to technika, w której uczysz się kontrolować natlenienie krwi w mózgu, co jest bardzo istotne dla prawidłowego funkcjonowania mózgu - Metoda Warnkego
to innowacyjny system terapeutyczny, który pomaga dzieciom z trudnościami w uczeniu się, szczególnie w zakresie czytania, pisania i koncentracji. Opracowana przez Freda Warnkego, metoda ta koncentruje się na rozwijaniu podstawowych funkcji poznawczych i motorycznych, które są kluczowe dla efektywnego uczenia się. Skupia się na rozwoju umiejętności rozróżniania dźwięków, wzmacnianiu zdolności do rozpoznawania i różnicowania liter oraz usprawnieniu koordynacji ruchowej, która jest niezbędna, np. do pisania.
Dla dzieci od 5 roku życia, z takimi problemami jak:
- trudności w nauce czytania i pisania
- ryzyko dysleksji rozwojowej
- diagnoza dysleksji rozwojowej
- niewyraźne pismo, trudności w trzymaniu długopisu
- trudności w koncentracji uwagi
- nie radzą sobie ze stresem
- problemy z zapamiętywaniem (także zapamiętywaniem sekwencyjnym): tabliczką mnożenia, nauką wierszy, ciągów słownych itp.
- trudności z liczeniem, wykonywaniu podstawowych operacji matematycznych
- bardzo wolne tempo pracy
- osiągają słabsze wyniki, bo nie wierzą w swoje możliwości
- dobrze sobie radzą, jednak chcą pracować nad swoimi zdolnościami poznawczymi – pamięcią, szybkością myślenia, kreatywnością, by było jeszcze lepiej i łatwiej ☺
Twoje dziecko jest neuroatypowe (spektrum autyzmu lub/i ADHD) dla niego mamy specjalny program – spójrz na stronę lub zadzwoń do nas ☺.
Od 5 do 20 roku życia
Spotkania odbywają się raz w tygodniu i trwają 50 minut
Terapia przy wykorzystaniu neurotechnologii wymaga konsekwencji. Zazwyczaj potrzeba minimum 30-40 sesji, czasami więcej, w zależności od indywidualnych potrzeb,
Liczba sesji potrzebnych do osiągnięcia zauważalnych rezultatów może się różnić w zależności od kilku czynników, takich jak rodzaj problemu, intensywność objawów, indywidualne różnice w reakcji na terapię oraz zaangażowanie pacjenta.
Spotkania rozpoczynamy od dokładnego wywiadu. Dzięki temu dopasowujemy metody do indywidualnych potrzeb Twojego dziecka. Na pierwszy wywiad zapraszamy rodziców wraz z dzieckiem. Przez cały czas trwania sesji jesteśmy w kontakcie z rodzicem (zazwyczaj zapraszamy na ostatnie 10 minut sesji, by opowiedzieć o wykonanej pracy, odpowiedzieć na pytania oraz przekazać zadania do ćwiczeń między sesjami). Kolejne sesje zależą od problemów, umiejętności i zasobów dziecka. Korzystamy z narzędzi i technik, które są optymalne, do osiągnięcia celu. Oczywiście wspieramy także rozmową ☺.
Przez cały czas trwania terapii rodzic zobowiązany jest być w kontakcie z terapeutą prowadzącym.
Nasi specjaliści mają dużą wiedzę, są zaangażowani w pracę. Jednak bez dobrej współpracy trudno jest pomóc – „samo się nie zrobi”.
Czekając na dziecko możesz zadbać o swój wygląd i zdrowie korzystając z promocyjnej oferty na tlenoterapię specjalnie dla opiekunów i osób towarzyszących naszych pacjentów.
Specjaliści w tej dziedzinie
Agnieszka Weigt
pedagog