Terapia dla dzieci z ADHD i ADD
z wykorzystaniem neurotechnologii
Ruchliwe, nadmiernie rozmowne, bujające w obłokach i do tego niezdarne. Nie potrafiące skupić się na zadaniu, często rozdrażnione. Zaczyna zadania i ich nie kończy. Wyrywa się z odpowiedziami, zanim do końca wypowiedziane zostaje zdanie. Gubi przedmioty, zapomina. Do tego ta ruchliwość, wszędzie go pełno. Masz dość uwag nauczycieli!
Jednocześnie ma tak dużo pomysłów. Kreatywnością bije na głowę armię pracowników agencji kreatywnych. Gdy coś go naprawdę interesuje, potrafi włożyć w to całe swoje serce. Ten jego entuzjazm. Nie brakuje mu empatii. Impulsywność, nie raz wpędza go w tarapaty, jednak w przyszłości może być również zaletą, gdy trzeba będzie podejmować odważne decyzję i wyzwania.
Mamu dla Ciebie wyjątkowy program dobrany indywidualnie pod potrzeb dziecka/nastolatka z ADHD. Łączymy tradycyjną terapię z metodami opartymi na neurotechnologii. Mamy także pakiet pomysłów i narzędzi bardziej tradycyjnych. Ponadto, w zależności od potrzeb, pracujemy nad opanowaniem i usprawnieniem ważnych umiejętności szkolnych, jak i indywidualną pracą nad trudnościami związanymi ze szkołą czy przedszkolem.
Podczas zajęć, w zależności od problemów, z jakim zgłasza się dziecko wykorzystujemy:
- EEG i HEG Biofeedback
- EEG Biofeedback
- Czujniki fizjologiczne
Zastanawiasz się, co znaczą te nazwy?
- EEG i HEG biofeedback
to nowoczesne metody, które mogą pomóc ci poprawić zdrowie mózgu i jakość życia, ucząc cię świadomego kontrolowania swojej aktywności mózgowej. - EEG biofeedback
to technika, w której uczysz się kontrolować swoją aktywność mózgową poprzez monitorowanie fal mózgowych. - HEG biofeedback
to technika, w której uczysz się kontrolować natlenienie krwi w mózgu, co jest bardzo istotne dla prawidłowego funkcjonowania mózgu - Czujniki fizjologiczne
Za pomocą narzędzi specjalnych programów komputerowych oraz czujnikom: oddychania, tętna, temperatury, aktywności elektrycznej mięśni oraz przewodności skóry dowiemy się jak reagujesz w sytuacjach stresowych i nauczymy Cię samoregulacji. Nauczymy synchronizacji oddechu z rytmem – pracą serca. Mato znaczenie dla większej odporności na stres, lepszej koncentracji uwagi, samoświadomości oraz samokontroli.
Oto, na czym się skupiamy:
Trudności ze skupieniem uwagi
- pomagamy w rozwijaniu strategii koncentracji, dzięki którym łatwiej będzie Twojemu dziecku utrzymać uwagę na ważnych zadaniach,
- uczymy technik, które pozwolą mu lepiej organizować czas i priorytetyzować obowiązki.
Niepokój i ruchliwość
- praktykujemy techniki relaksacyjne i ćwiczenia oddechowe, które pomagają uspokoić i zrelaksować.
Impulsywność
- pracujemy nad kontrolą impulsów i rozwijaniem umiejętności podejmowania przemyślanych decyzji,
- uczymy radzenia sobie z emocjami i stresującymi sytuacjami.
Zapominanie i dezorganizacja
- pomagamy w rozwijaniu nawyków organizacyjnych i technik pamięciowych, które ułatwiają zarządzanie codziennymi obowiązkami.
Szybkie nudzenie się
- Nasze zajęcia są różnorodne i dynamiczne, aby zawsze były interesujące i angażujące. Stosujemy metody, które pomogą Ci utrzymać motywację i zainteresowanie nawet przy długotrwałych zadaniach.
Diagnoza lub podejrzenie ADHD/ ADD i związane z tym problemy, między innymi takie jak:
- trudności w koncentracji uwagi
- często wydaje się, że dziecko nie słucha, nawet gdy mówi się bezpośrednio do niego
- trudności z dokończeniem zadań i przestrzeganiem instrukcji.
- zaczynanie wielu zadań jednocześnie i nie kończenie ich
- unikanie zadań wymagających wysiłku umysłowego
- zapominanie i gubienie rzeczy
- nadmierna ruchliwość
- nadmierna gadatliwość
- trudności z czekaniem na swoją kolej
- działanie impulsywne, bez zastanowienia, co może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji
- trudności z zasypianiem lub niespokojny sen
Od 5 do 20 roku życia
Spotkania odbywają się raz w tygodniu i trwają 50 minut
Terapia przy wykorzystaniu neurotechnologii wymaga konsekwencji. Zazwyczaj potrzeba minimum 30-40 sesji, czasami więcej, w zależności od indywidualnych potrzeb,
Liczba sesji potrzebnych do osiągnięcia zauważalnych rezultatów może się różnić w zależności od kilku czynników, takich jak rodzaj problemu, intensywność objawów, indywidualne różnice w reakcji na terapię oraz zaangażowanie pacjenta.
Spotkania rozpoczynamy od dokładnego wywiadu. Dzięki temu dopasowujemy metody do indywidualnych potrzeb Twojego dziecka. Na pierwszy wywiad zapraszamy rodziców wraz z dzieckiem. Przez cały czas trwania sesji jesteśmy w kontakcie z rodzicem (zazwyczaj zapraszamy na ostatnie 10 minut sesji, by opowiedzieć o wykonanej pracy, odpowiedzieć na pytania oraz przekazać zadania do ćwiczeń między sesjami. Kolejne sesje zależą od problemów, umiejętności i zasobów dziecka.
Przez cały czas trwania terapii rodzic zobowiązany jest być w kontakcie z terapeutą prowadzącym.
Nasi specjaliści mają dużą wiedzę, są zaangażowani w pracę. Jednak bez dobrej współpracy trudno jest pomóc – „samo się nie zrobi”.
Czekając na dziecko możesz zadbać o swój wygląd i zdrowie korzystając z promocyjnej oferty na tlenoterapię specjalnie dla opiekunów i osób towarzyszących naszych pacjentów.
Specjaliści w tej dziedzinie
Maria Chłopek
coach (ukończone studia w tym kierunku), obecnie w trakcie studiów psychologicznych
Agnieszka Weigt
pedagog