Julianna Maj
W Perspektywie prowadzi wsparcie i terapię psychologiczną dla osób dorosłych oraz współprowadzi terapię grupową
Od początku mojej pracy nieustannie towarzyszy mi przekonanie, że wykonywanie zawodu psycholożki nie tylko zgadza się z moimi wartościami, ale także jest wielkim przywilejem.
W procesie terapeutycznym jestem obecna w odkrywaniu tego, co bywa zasłonięte przez doświadczane trudności, dlatego moim celem jest wspieranie osób klienckich w ich podróży do poznawania siebie, swoich zasobów, mocnych stron. Jeśli szukasz takiego miejsca – mam nadzieję, że poczujesz się komfortowo, bezpiecznie i swobodnie w kontakcie ze mną.
Doświadczenie w pracy zdobywałam odbywając staż na Ogólnym Oddziale Psychiatrycznym w Ostrowie Wielkopolskim, Wojewódzkim Zakładzie Opieki Psychiatrycznej w Sokołówce oraz jako wolontariuszka fundacji Sieć Przyjaciół Zdrowia Psychicznego wspierając osoby doświadczające trudności na tle zdrowia psychicznego oraz pełniąc rolę koordynatorki Zespołu Rekrutacji. Prowadziłam również warsztaty dla dzieci w Autorskiej Szkole Podstawowej Navigo, warsztaty o zdrowiu psychicznym dla studentów i studentek oraz trening umiejętności społecznych dla dzieci w spektrum autyzmu.
Bardzo istotne dla mnie jest przestrzeganie kodeksu etycznego oraz prowadzenie praktyki opartej na dowodach naukowych. Wiedzę poszerzam i aktualizuję poprzez regularnie uczestnictwo w szkoleniach, konferencjach, warsztatach, ale przede wszystkim podczas kontaktu z drugim człowiekiem. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Obecnie jestem we własnym procesie terapeutycznym w nurcie terapii schematu.
Wspieram osoby dorosłe:
- doświadczające nagłego kryzysu (wypadek, śmierć bliskiej osoby, napaść seksualna, przemoc, niespodziewana utrata zatrudnienia, kryzys samobójczy)
- doświadczające trudności w relacjach (związki romantyczne, przyjacielskie, partnerskie)
- kieruję się otwartością i akceptacją wszelkich różnorodności, dlatego wspieram osoby LGBTQIAP+ oraz ich bliskich (poszukiwanie i afirmowanie tożsamości/ekspresji płciowej, orientacji seksualnej, wchodzące w niestandardowe rodzaje relacji romantycznych i/lub seksualnych np. poliamoria)
- młodych dorosłych, którzy próbują odnaleźć się w dorosłości
- mierzące się ze spadkiem nastroju, stresem, lękiem, niskim poczuciem własnej wartości
- potrzebujące lepiej radzić sobie z przeżywaniem, regulowaniem i wyrażaniem emocji
- w realizacji celów, zmianie nawyków, samorozwoju
- mierzące się ze spadkiem nastroju, stresem, lękiem, niskim poczuciem własnej wartości, depresją
Kluczowe w mojej edukacji
- Uniwersytet Humanistyczno – Społeczny SWPS we Wrocławiu – jednolite studia psychologiczne, specjalność kliniczna i biznesowa
- Studium Terapii i Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach (1 stopień)- Integri TSR
- Rozmowy terapeutyczne budujące akceptację i zaangażowanie – Sabina Sadecka
- Kurs na ACT- cykl spotkań dotyczących pracy w podejściu akceptacji i zaangażowania – Sabina Sadecka
- Roczny kurs Interwencji Kryzysowej w podejściu poznawczo-behawioralnym i humanistycznym – Instytut Terapii Poznawczo – Behawioralnej
- Kurs self practice / self reflection w paradygmacie akceptacji i zaangażowania prowadzony przez Instytut Terapii Poznawczo-Behawioralnej
- Grupa rozwojowa dla profesjonalistów w podejściu systemowym – Instytut Pomocy Psychologicznej
- Akredytowana szkoła psychoterapii poznawczo-behawioralnej Crescentia rekomendowanej przez PTTPB (czteroletnie studia podyplomowe- w trakcie)
Prywatnie miłośniczka zwierząt, queerowej kultury. Jestem entuzjastką uważnego życia, uwielbiam smak i zapach kawy. Pielęgnuję codzienne zachwycanie się nad małymi i dużymi rzeczami. Sporą część wolnego czasu spędzam z bliskimi osobami, rodziną.
Jest to przestrzeń w której odpoczywam- mogę nie tylko dawać, ale również czerpać.