fbpx
6 Forum Kobiet Ostrów Wielkopolski

Każdy z nas jest domem z czterema pokojami. Fizycznym, mentalnym, emocjonalnymi i duchowym. Większość z nas mieszka w jednym z nich przez większą część czasu; ale dopóki codziennie nie będziemy odwiedzać każdego pokoju – chociażby tylko po to, by go przewietrzyć – dopóty nie będziemy całością – tą przypowieścią Eliza Wolańczyk rozpoczyna rozmowę o tym jak dbać o odporność psychiczną. Rozmowę prowadzi Marta Libudzic.

Początek rozmowy 2.40 godzina nagrania.

Poprzedza ją  panel dyskusyjny, pod tytułem Kobiece pasje.

STOP przemocy

Fizyczna, psychiczna, seksualna, ekonomiczna –przemoc ma wiele imion. Każda  zostawia ślady – czasami na ciele, innym razem na psychice. Bywa, że odbiera życie – osoby doświadczające przemocy mogą wpaść w depresję i popełnić samobójstwo. Często powielana pokoleniowo – ofiara może stać się sprawcą. Dlatego tak ważne jest, by reagować i mówić „nie”.

O przemocy i sposobom zapobiegania jej w programie Telewizji Proart, prowadzonym przez Annę Okrój rozmawiają: Łukasz Handke, Eliza Wolańczyk, Beata Klimek i Krzysztof Guździoł.

Babskie gadanie

Media społecznościowe – nie wyobrażamy sobie bez nich życia. Niekiedy dodają smaczku życiu, są pomocne w utrzymaniu kontaktu. Zazwyczaj jednak są złodziejami czasu, którym pozwalamy wejść do naszego życia. Porównujemy własne życie z tym pokazywanym w blasku fleszy wycinkiem rzeczywistości innych osób. Można się od nich uzależnić. Szczególnie podatne na wpływ social mediów są osoby bardzo młode oraz z niską samooceną.

W programie „Babskie gadanie” Telewizji Proart, prowadzonym przez Annę Okrój,  rozmawiają Eliza Wolańczyk, Olga Janicka i Małgorzata Bogaczyk.