fbpx

Mindfulness dla dzieci Ostrów Wielkopolski

Przydatne informacje

– umiejętność koncentracji uwagi
– lepszą zdolność radzenia sobie z negatywnymi emocjami, napięciem, frustracją
– spadek dolegliwości takich, jak: zmęczenie, choroby, niepokój i bezsenność
– wzrost poziomu energii i odczuwania radości
– polepszenie relacji z innymi dziećmi i rodzicami

Zajęcia odbywają się jeden raz w tygodniu (50 minut). Minimalny czas udziału dziecka to miesiąc, jednak rezultaty często widoczne są po kilku miesiącach treningów. Grupa składa się z 5-8 dzieci, tak, aby każde dziecko w jednakowym stopniu korzystało z zajęć.

Uważność to nie jest pigułka na problemy z dzieckiem, to sposób życia, który warto wdrażać w całej rodzinie – wtedy też daje najwspanialsze efekty. To my, rodzice, jesteśmy najlepszymi i najskuteczniejszymi nauczycielami naszych dzieci. Jeśli potrafimy radzić sobie z emocjami, dbać o siebie i odpoczywać, być w autentycznym kontakcie z naszymi bliskimi, doceniać pojedyncze chwile w życiu, zatrzymać się czasami, wyłączyć wszelkie przeszkadzajki i usiąść obok naszego dziecka, by wejść z uwagą do jego świata, to także ono będzie się tego od nas uczyć.

Treningi są niezwykle skuteczne, pomagają naszym maluchom zrozumieć, że uczucia są nam potrzebne.  One informują nas o tym, co lubimy, a czego nie, gdzie są nasze granice, jak lubimy spędzać czas i co robić, aby odczuwać wszystkie emocje i się tego nie bać. Dlatego współpraca rodziców jest kluczowym elementem całego procesu.

Badania pokazują, że praktyka uważności może pomóc zredukować stres i obniżyć niepokój oraz wzmocnić odporność i regulację emocjonalną, zarówno u dorosłych, jak i dzieci.

 W trakcie treningu dzieci uczą się:

– skupiać uwagę na danej aktywności czy przedmiocie, przenosić uwagę i zauważać rozproszenie – to przecież podstawa koncentracji,

– uspokajać umysł i ciało,

– obserwować, nazywać oraz rozumieć swoje emocje oraz procesy myślowe. Dawać im przestrzeń
i akceptować, na tyle, aby nie dać im się ponieść ani nie wypierać. To przynosi spokój, równowagę i zaufanie do siebie,

– być obecnym tu i teraz, nawet w obliczu nadchodzącego ekscytującego wydarzenia, przyjemnego lub nieprzyjemnego. To uczy dzieci pozostawiania w teraźniejszości,

– pewności siebie, dzięki świadomości stale pojawiających się osądów. To uczy dzieci, że nie są tym, co myślą czy czują,

– rozwijać życzliwość wobec siebie i innych. To prowadzi do łagodności, ograniczenia przemocy i rozwoju akceptacji oraz tolerancji.

Udział dziecka w zajęciach poprzedzony jest spotkaniem z rodzicem, na który poznaje On zasady uczestnictwa, omawia z trenerem ewentualne wątpliwości. Na pierwszym zebraniu ustalamy też stały termin zajęć dopasowany do całej grupy. Płatność następuje za miesiąc z góry, nieusprawiedliwiona nieobecność dziecka nie zwalnia z opłaty. W przypadku choroby dziecka – rodzic powinien poinformować naszą placówkę na minimum 4 godziny przed spotkaniem.

Mindfulness dla dzieci Ostrów Wielkopolski
Oferta przypadła Ci do gustu?
Zadzwoń i zapisz dziecko na zajęcia
tel: 783 031 083