Wsparcie pedagogiczne dla młodzieży
Rodzicu, pamiętasz swoje naście lat? Swoje troski, nieudane miłości, niepowodzenia, które urastały do ogromnej rangi. Do tego ci dziwni dorośli, z którymi trudno się porozumieć. Może zakochałeś (zakochałaś) się i nie miałeś (miałaś) z kim o tym porozmawiać. Wygląd był tak bardzo ważny, a jak na złość pojawiały się pryszcze, inni wydawali się ładniejsi, przystojniejsi. Trzeba było wybierać szkołę, uczyć się, sprostać w towarzystwie i porozumieć się z rodzicami.
Jeśli Twoje dziecko jest w wieku 14- 18 lat przechodzi właśnie jeden z najtrudniejszych okresów w życiu człowieka (prawdopodobnie Ty, rodzicu z nim również). To czas budowania własnego systemu wartości, buntowania się przeciwko rodzicom (bunt jest naturalnym etapem rozwojowym), zmian hormonalnych – chwiejności emocjonalnej. Jeśli cokolwiek budzi niepokój warto skorzystać z pomocy profesjonalisty – pedagoga lub psychologa (pomoc psychologiczna dla młodzieży). Nawet niewielkie, zaniedbane problemy z czasem rosną i mogą zakłócić proces dojrzewania, wchodzenia w dorosłość, budowania satysfakcjonującego życia. Okres adolescencji to także trudny okres dla rodziców. Dlatego warto porozmawiać ze specjalistą, o tym jak najlepiej dla każdego z członków rodziny dobrze przejść ten czas i zapobiec problemom w przyszłości.
Nasz specjalista – pedagog z wykształceniem m.in. z zakresu wsparcia psychologicznego młodzieży ma ponad 20 lat doświadczenia w pracy z nastolatkami i wie o czasie dojrzewania, troskach, problemach bardzo dużo. Do tego jest, z wzajemnością, bardzo lubiany przez młodzież.
Z pomocy tego specjalisty warto skorzystać, gdy problem dotyczy spraw szkolnych, młodzieńczych trosk, dylematów, trudności rodzinnych i rówieśniczych. Jeśli potrzeba rozmowy ze wspierającym dorosłym, który nie oceni, wysłucha, podpowie jak lepiej sobie radzić. Potraktuje nastolatka i jego rodzica z uwagą i szacunkiem i pomoże przejść jak najlepiej przez to, co trudne, niezrozumiałe. W razie potrzeby wskaże konieczność wizyty u innego specjalisty, np. psychologa lub psychoterapeuty.

mgr Wojciech Kałuża
Moje doświadczenie zawodowe to prawie 20 – letnia praca w placówkach oświatowych w charakterze pedagoga szkolnego, doradcy zawodowego, nauczyciela języka polskiego. Swoją karierę w szkolnictwie rozpoczynałem, jako absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku filologia polska. Jako nauczyciel języka polskiego zacząłem pracę w Gimnazjum nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim. Szybko zorientowałem się, że warunkiem skutecznego nauczania młodzieży jest połączenie sfery dydaktycznej z wychowawczą. Dlatego, po ukończeniu kolejnych studiów na kierunku pedagogika opiekuńczo – wychowawcza na Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi, jako pedagog szkolny, skupiłem się na udzielaniu pomocy psychologicznej i wspieraniu emocjonalnym młodzieży w tym trudnym dla nich okresie życia. Aby jeszcze lepiej pracować z młodzieżą ukończyłem jeszcze podyplomowe studia – Psychologiczne wsparcie dzieci i młodzieży w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Okazało się, że właściwe podejście do młodego człowieka, próba wczucia się w jego sytuację, a przede wszystkim zburzenie niewidzialnego, aczkolwiek bardzo solidnego muru, przeszkadzającego w relacjach pomiędzy uczniem a nauczycielem, przynosi skuteczne rezultaty.
Młodzież, z którą współpracuję przez szereg lat dobrze wie, że drzwi mojego gabinetu są zawsze dla niej otwarte. Często przekraczają je ci, którzy szukają zrozumienia, czują się samotni, a ich życie przesłania mrok…
Z czasem, by oferta dla moich młodych przyjaciół była jeszcze bardziej kompleksowa, uzupełniłem swoje wykształcenie o stopień doradcy zawodowego na Uniwersytecie Zielonogórskim, próbując wspólnie znajdywać z nimi nieodkryte dotąd zainteresowania i wskazywać szereg możliwości.
Prócz tego, jestem również wieloletnim wychowawcą świetlicy środowiskowej z programem socjoterapeutycznym, gdzie koncentruję się na pracy z dzieckiem pochodzącym z rodzin niewydolnych wychowawczo i patologicznych.
W ostatnich latach zacząłem się dzielić swoim doświadczeniem, prowadząc zajęcia dla wychowawców, pedagogów i przyszłych nauczycieli jako wykładowca Wyższej Szkoły Kadr Menedżerskich w Koninie.
Czujesz się samotny, ogarnia Cię bezsilność, masz problemy z relacjami z bliskimi, nie czujesz się dobrze w gronie rówieśników – przyjdź, spotkaj się, pogadaj! Wspólnie postaramy się pokonać przeszkody, które stawia przed nami życie!
Zapraszam młodzież na spotkania – wsparcie psychologiczno-pedagogiczne oraz doradztwo zawodowe dla młodzieży.
Pierwsza wizyta170 zł
Kolejne wizyty160 zł
Skorzystanie ze wparcia psychologiczno – pedagogicznego polecamy, gdy nastolatek:
- wycofuje się z kontaktu z rówieśnikami
- ma problem w relacjach z rówieśnikami
- czuje się samotny
- czuje się nieśmiały
- nie ma znajomych, nie jest zapraszany przez kolegów i koleżanki
- ma problemy szkolne
- nie chce chodzić do szkoły (nie jest to jednak związane z depresją)
- zastanawia się nad swoją tożsamością płciową
- przeżywa zawód miłosny
- jest w niepełnej lub patchworkowej rodzinie
- jest w trakcie rozstania rodziców
- zastanawia się nad swoją przyszłością (zawód, plany na przyszłość, wyobrażenia przyszłości)
- nastolatek zgłasza taką potrzebę
Ty, jako rodzic, opiekun:
- niepokoi Cię coś lub po prostu chcesz porozmawiać o swoim dziecku
- mało wiesz o okresie dojrzewania i buncie nastolatka– to normalne, tego nikt nas nie uczy
- masz trudności z rozmową z nastolatkiem (np. o inicjacji seksualnej)
W przypadku dzieci i młodzieży do 17 roku życia na pierwszą konsultację zapraszamy samego rodzica lub opiekuna.
Powyżej 17 roku życia zapraszamy nastolatka wraz z rodzicem (opiekunem).
Świetnie, gdy rodzice lub opiekunowie przyjdą razem. To czas, żeby porozmawiać o dziecku i Waszej relacji. Poznanie rodzica lub opiekuna i rozmowa z nim bez udziału dziecka jest bardzo ważna dla dalszej, dobrej i efektywnej pracy. Zatem, proszę uszanuj tę formę – jest ona efektem naszej wiedzy i doświadczenia. Na kolejną wizytę zapraszamy oczywiście dziecko.
Drugie spotkanie to rozmowa z dzieckiem (niekiedy z nastolatkiem i rodzicem). To czas na poznanie siebie, nawiązanie relacji.
Następnie, jeśli jest taka potrzeba, umawiamy się na cykl spotkań – optymalnie raz w tygodniu, dopuszczalnie raz na dwa tygodnie (rzadsze wizyty nie przynoszą efektów). Wspólnie podejmujemy decyzje, czy na sesjach jest samo dziecko, czy pracuje razem z rodzicem. Ważne jednak, żeby rodzić był cały czas w kontakcie z psychologiem prowadzącym.
Czekając na dziecko możesz zadbać o swój wygląd i zdrowie korzystając z promocyjnej oferty na tlenoterapię specjalnie dla opiekunów i osób towarzyszących naszych pacjentów.
Często już po pierwszym spotkaniu czuje się dużą ulgę. Z czasem coraz bardziej rozumie się siebie, wzrasta akceptacja siebie i innych. Zazwyczaj potrzeba kilku miesięcy (optymalnie koło roku spotkań). Efekty zależą od zgłaszanego problemu jak i zaangażowania dziecka oraz rodziny. Nasi specjaliści mają dużą wiedzę, są zaangażowani w pracę. Jednak bez dobrej współpracy trudno jest pomóc – „samo się nie zrobi”.
Sesje są całkowicie poufne, z wyjątkami:
- kiedy prawo obliguje do zawieszenia zasad poufności,
- istnieje zagrożenie życia lub zdrowia.
Nie zapisujemy leków. Jeśli przyjmujesz leki koniecznie powiedz o tym na naszym pierwszym spotkaniu. Decyzję o stosowaniu leków podejmuje psychiatra i to on jest odpowiedzialny za przypisywanie recept.
Dbając o jakość naszych usług oraz szanując czas zarówno naszych specjalistów, jak i klientów informujemy o obowiązujących zasadach potwierdzania oraz odwoływania wizyt:
– swoją nieobecność na sesji klient zobowiązany jest odwołać minimum 48 godzin przed umówioną wizytą,
– jeśli klient nie odwoła wizyty i nie pojawi się w umówionym terminie zostanie wykreślony z listy klientów, bez możliwości ponownego zapisania się,
– jeśli klient odwoła sesję później niż 48 godzin przed planowaną wizytą, zobowiązany jest do uiszczenia opłaty za połowę nieodbytej sesji. Nie uregulowanie należności jest równoznaczne z wykreśleniem z listy klientów, bez możliwości ponownego zapisania się,
– zawsze dzwonimy i potwierdzamy nowych klientów (pierwszą wizytę), brak kontaktu z klientem (nie odbieranie telefonu, nie odpisywanie na sms) jest równoznaczne z odwołaniem wizyty oraz z wykreśleniem z listy klientów, bez możliwości ponownego zapisania się,
Odwołanie sesji telefoniczne lub sms nr 783 031 083.
W przypadku spóźnienia się klienta na sesję czas spotkania NIE ULEGA przedłużeniu.
Do naszej pracy podchodzimy odpowiedzialnie i tego samego oczekujemy od naszych klientów, staramy się jak najlepiej dbać o dobro naszych klientów i specjalistów.
Uzyskanie efektów terapii zależy, zarówno od pracy i zaangażowania psychoterapeuty, jak i zaangażowania Pacjenta, m.in. regularnego uczestnictwa w sesjach, wnoszenia przemyśleń na sesję, otwartości, wykonywania zadań domowych, próby zmian zachowań.
Do naszych specjalistów rosną kolejki osób oczekujących – nie przychodząc na wizytę, uniemożliwiasz skorzystanie z wizyty przez osobę, która tego potrzebuje.
Dziękujemy za zrozumienie
Zespół Perspektywy