fbpx

Wsparcie pedagogiczne dla młodzieży

Przydatne informacje

Skorzystanie ze wparcia psychologiczno – pedagogicznego  polecamy, gdy nastolatek:

 • wycofuje się z kontaktu z rówieśnikami
 • ma problem w relacjach z rówieśnikami
 • czuje się samotny
 • czuje się nieśmiały
 • nie ma znajomych, nie jest zapraszany przez kolegów i koleżanki
 • ma problemy szkolne
 • nie chce chodzić do szkoły (nie jest to jednak związane z depresją)
 • zastanawia się nad swoją tożsamością płciową
 • przeżywa zawód miłosny
 • jest w niepełnej lub patchworkowej rodzinie
 • jest w trakcie rozstania rodziców
 • zastanawia się nad swoją przyszłością (zawód, plany na przyszłość, wyobrażenia przyszłości)
 • nastolatek zgłasza taką potrzebę

Ty, jako rodzic, opiekun:

 • niepokoi Cię coś lub po prostu chcesz porozmawiać o swoim dziecku
 • mało wiesz o okresie dojrzewania i buncie nastolatka– to normalne, tego nikt nas nie uczy
 • masz trudności z rozmową z nastolatkiem (np. o inicjacji seksualnej)

W przypadku dzieci i młodzieży do 17 roku życia na pierwszą konsultację zapraszamy samego rodzica lub opiekuna.

Powyżej 17 roku życia zapraszamy nastolatka wraz z rodzicem (opiekunem).

Świetnie, gdy rodzice lub opiekunowie przyjdą razem. To czas, żeby porozmawiać o dziecku i Waszej relacji. Poznanie rodzica lub opiekuna i rozmowa z nim bez udziału dziecka jest bardzo ważna dla dalszej, dobrej i efektywnej pracy. Zatem, proszę uszanuj tę formę – jest ona efektem naszej wiedzy i doświadczenia. Na kolejną wizytę zapraszamy oczywiście dziecko.

Drugie spotkanie to rozmowa z dzieckiem (niekiedy z nastolatkiem i rodzicem). To czas na poznanie siebie, nawiązanie relacji.

Następnie, jeśli jest taka potrzeba, umawiamy się na cykl spotkań – optymalnie raz w tygodniu, dopuszczalnie raz na dwa tygodnie (rzadsze wizyty nie przynoszą efektów). Wspólnie podejmujemy decyzje, czy na sesjach jest samo dziecko, czy pracuje razem z rodzicem. Ważne jednak, żeby rodzić był cały czas w kontakcie z psychologiem prowadzącym.

Czekając na dziecko możesz zadbać o swój wygląd i zdrowie korzystając z promocyjnej oferty na tlenoterapię specjalnie dla opiekunów i osób towarzyszących naszych pacjentów.

Często już po pierwszym spotkaniu czuje się dużą ulgę.  Z czasem coraz bardziej rozumie się siebie, wzrasta akceptacja siebie i innych. Zazwyczaj potrzeba kilku miesięcy (optymalnie koło roku spotkań). Efekty zależą od zgłaszanego problemu jak i zaangażowania dziecka oraz rodziny. Nasi specjaliści mają dużą wiedzę, są zaangażowani w pracę. Jednak bez dobrej współpracy trudno jest pomóc – „samo się nie zrobi”.

Sesje są całkowicie poufne, z wyjątkami:

 • kiedy prawo obliguje do zawieszenia zasad poufności,
 • istnieje zagrożenie życia lub zdrowia.

Nie zapisujemy leków. Jeśli przyjmujesz leki koniecznie powiedz o tym na naszym pierwszym spotkaniu. Decyzję o stosowaniu leków podejmuje psychiatra i to on jest odpowiedzialny za przypisywanie recept.

Dbając o jakość naszych usług oraz szanując czas zarówno naszych specjalistów, jak i klientów informujemy o obowiązujących zasadach potwierdzania oraz odwoływania wizyt:

– swoją nieobecność na sesji klient zobowiązany jest odwołać minimum 48 godzin przed umówioną wizytą,

– jeśli klient nie odwoła wizyty i nie pojawi się w umówionym terminie zostanie wykreślony z listy klientów, bez możliwości ponownego zapisania się,

– jeśli klient odwoła sesję później niż 48 godzin przed planowaną wizytą, zobowiązany jest do uiszczenia opłaty za połowę nieodbytej sesji. Nie uregulowanie należności jest równoznaczne z wykreśleniem z listy klientów, bez możliwości ponownego zapisania się,

– zawsze dzwonimy i potwierdzamy nowych klientów (pierwszą wizytę), brak kontaktu z klientem (nie odbieranie telefonu, nie odpisywanie na sms) jest równoznaczne z odwołaniem wizyty oraz z wykreśleniem z listy klientów, bez możliwości ponownego zapisania się,

Odwołanie sesji telefoniczne lub sms nr 783 031 083.

W przypadku spóźnienia się klienta na sesję czas spotkania NIE ULEGA przedłużeniu.

Do naszej pracy podchodzimy odpowiedzialnie i tego samego oczekujemy od naszych klientów, staramy się jak najlepiej dbać o dobro naszych klientów i specjalistów.

Uzyskanie efektów terapii zależy, zarówno od pracy i zaangażowania psychoterapeuty, jak i zaangażowania Pacjenta, m.in. regularnego uczestnictwa w sesjach, wnoszenia przemyśleń na sesję,  otwartości, wykonywania zadań domowych, próby zmian zachowań.

Do naszych specjalistów rosną kolejki osób oczekujących – nie przychodząc na wizytę, uniemożliwiasz skorzystanie z wizyty przez osobę, która tego potrzebuje.

Dziękujemy za zrozumienie 🙂

Zespół Perspektywy

Oferta przypadła Ci do gustu?