fbpx

Terapia światłem

Przydatne informacje

– zapobiega zimowej depresji
– usuwa złe samopoczucie, apatię
– usuwa uczucie lęku i smutku
– pomaga w walce z bezsennością
– jest tańsza od farmakoterapii
– jest bezpieczna
– nie powoduje skutków ubocznych.

Nasza lampa posiada filtr fulerenowy, który pozwala przenikać do tkanek głębokich. Dzięki czemu znacząco poprawia się mikrokrążenie, stymuluje wzrost produkcji DNA i RNA, adenozynotrifosforanu i kolagenu, wpływa na wzrost fagocytozy.

Naświetlanie działa wielotorowo – stosując naświetlanie przy spadku nastroju jednocześnie redukujemy trądzik, poprawiamy jędrność i koloryt skóry twarzy. Promienie lampy stymulują skórę, komórki wewnętrzne oraz biocząstki. Następuje reakcja łańcuchowa, której efekty odczuwalne są w całym organiźmie.

Spadek nastroju

Na przełomie jesieni i zimy większość z nas doświadcza sezonowego spadku nastroju. Zdarzają się wtedy dni kiedy jesteśmy senni, apatyczni, drażliwi, brak nam energii. Dla części osób jest to tylko kilka dni o osłabionym nastroju. Zdarza się jednak, że nasz chandra przeradza się w sezonowe zaburzenie efektywne.

Słońce to źródło życia i energii. Jego brak powoduje zaburzenia podstawowych procesów fizjologicznych u człowieka. Jesienią i zimą, gdy niedostatek światła słonecznego jest szczególnie dotkliwy u wielu ludzi pojawiają się objawy sezonowej depresji (po angielski SAD, czyli Seasonal Affective Disorder). Depresja sezonowa dotyka co osiemnastego dorosłego człowieka, a dwie trzecie dotkniętych chorobą nawet nie wie co im dolega.

Depresję sezonową wywołuje brak światła słonecznego we wczesnych godzinach porannych.. Jego niedostatek powoduje zakłócanie cyklu snu i rytmu wydzielania hormonów. Zmienia się też stężenie serotoniny w naszym mózgu, która odpowiada za kontrolę nastroju.

Skuteczną metodą leczenia sezonowego zaburzenia afektywnego jest fototerapia, czyli uzupełnienie deficytu światła słonecznego za pomocą odpowiedniej lampy zapewniającej światło w określonym natężeniu.

Najczęstsze objawy sezonowych zaburzeń afektywnych to:
– smutek, lęk, drażliwość;
– kłopoty z koncentracją;
– wahania nastroju;
– brak motywacji do działania;
– apatia, poczucie beznadziei;
– utrata zainteresowań, zobojętnienie;
– nadmierny apetyt – zwłaszcza na słodycze;
– nadmierna senność.

Niezależnie od tego, czy cierpisz na spadki nastroju czy na sezonowe zaburzenie efektywne terapia światłem jest najlepszym środkiem leczniczym oraz zapobiegawczym.
Wskazana jest również wizyta u psychoterapeuty, który pomoże określić rodzaj zaburzenia i dostosować odpowiednią terapię.

Zalecany czas naświetlania to 30 minut.

Bóle kręgosłupa

Bólu kręgosłupa/krzyża doświadcza nawet 80 proc. osób w różnych sytuacjach i z różnego powodu. Jest to jedna z częściej występujących dolegliwości. Uważa się, że ból kręgosłupa jest jedną z głównych przyczyn niezdolności do pracy i pogorszenia jakości życia. Tego typu bólu doświadcza niemal każdy, z różnych powodów i na różnych etapach życia.

Ból kręgosłupa kojarzony jest zazwyczaj z siedzącą pracą, przeciążeniami wynikającymi z pracy fizycznej, stresem czy brakiem aktywności.

Ból krzyża może mieć różne podłoże, może także pojawiać się bez wyraźnego powodu.

Aby pozbyć się uporczywego bólu poza zmianą swoich codziennych nawyków (poprawa kondycji fizycznej, odpowiednia masa ciała czy komfort snu) polecamy terapię światłem. Jest to metoda leczenia bólu kręgosłupa bez stosowania środków farmakologicznych. Szybka ulga w przy bólach pleców i kręgosłupa nie wymagająca drastycznych zmian w Twoim życiu!

Zalecany czas naświetlania przy bólach kręgosłupa to 20 minut aż do ustąpienia objawów.

Trądzik

Powstawanie trądziku jest związane z nadmierną produkcją łoju (sebum) w wyniku nadmiernej reakcji gruczołów łojowych na androgeny.

Stosowanie fototerapii w walce z trądzikiem jest zalecane z wielu powodów. Przede wszystkim jest to metoda bezpieczna (bezinwazyjna) i działa u zdecydowanej większości ludzi. Nie wykorzystuje żadnych środków farmakologicznych i chemicznych. Nie wymaga przerw w leczeniu i jest komfortowa.

Światło terapia może być stosowana uzupełniająco do innych metod leczenia trądziku i może być doskonałą alternatywą dla tych osób, u których inne metody terapii trądziku nie dały zadowalających rezultatów.

Zaleca się stosowanie 10 minutowych sesji aż do uzyskania zadowalającego efektu.

Cellulit

Tzw. pomarańczowa skórka jest utrapieniem wielu pań w różnym wieku. Ten defekt skóry występujący aż u około 70% kobiet najczęściej związany jest z zaburzeniami hormonalnymi w okresie dojrzewania, ciąży i menopauzy. Na występowanie cellulitu poważny wpływ mają również czynniki genetyczne, nieodpowiednie odżywianie, siedzący tryb życia. Skóra dotknięta cellulitem jest mało elastyczna, wiotka, obrzęknięta, z charakterystycznymi zgrubieniami i grudkami, niekiedy bolesna przy dotyku.

Cellulit można leczyć. Zarówno współczesna medycyna, jak i kosmetologia odnotowują na tym polu godne uwagi osiągnięcia. Dobre efekty w walce z cellulitem przynoszą zabiegi takie, jak drenaż limfatyczny, masaże oraz oraz naświetlania.

Najbardziej powszechnymi i skutecznymi metodami zwalczania cellulitu oraz zapobiegania temu defektowi skóry są zabiegi wykonywane przy użyciu specjalnych aparatów antycellulitowych oraz terapia naświetlania. Naukowo stwierdzono, że najlepsze efekty daje terapia kompleksowa: lekka specjalnie opracowana dieta, aktywność fizyczna, masaż wzmacniający mięśnie i wygładzający skórę oraz terapia naświetlania światłem BIOPTRON. Są one szczególnie skuteczne, ponieważ leczenie światłem BIOPTRONU dociera do tkanek głębokich. Powstrzymuje tworzenie się cellulitu, zmniejsza objawy już istniejące, poprawiając mikrokrążenie, dzięki czemu nie dochodzi do tworzenia się złogów oraz stwardnień. Naświetlania wzmagają wydalanie substancji toksycznych, regenerują komórki, wzmacniają działanie preparatów leczniczych i pielęgnacyjnych.

Zalecany czas naświetlania to 20 minut aż do osiągnięcia oczekiwanego efektu.

Migrena

Migrena uważana jest za jeden z najcięższych i najbardziej uciążliwych bólów głowy. Mimo dużej częstości tego schorzenia – szacuje się, że zmagać się z migrenami może nawet aż 15 procent populacji – do dziś nie ustalono jednoznacznie, jakie są przyczyny migreny. Ryzyko pojawienia się migreny może zwiększać przemęczenie, silny stres czy niedostateczna lub nadmierna ilość snu. Ból ten powiązuje się też ze spożywaniem pewnych pokarmów oraz ze zmianą warunków atmosferycznych.

Teorii na pojawienie się migreny jest wiele, tak jak wiele jest sposobów na jej leczenie.

Poza leczeniem doraźnym, farmakologicznym w leczeniu migreny wykorzystywać można działania profilaktyczne, czyli zapobiegające występowaniu jej napadom. Tutaj pojawia się alternatywa w postaci światło terapii – nie farmakologiczna metoda naświetlania miejsca, w którym występuje ból przez 20 minut do momentu aż napady przestaną się pojawiać.

Zmarszczki

Zmarszczki czyli podłużne zagłębienia na skórze, pojawiają się wraz z wiekiem. Ich powstawaniu sprzyja nie tylko upływający czas, lecz także wiele innych czynników, które często można wyeliminować. Rozróżniamy, m.in. zmarszczki mimiczne, senne, grawitacyjne.

Gdy nasza skóra traci swoją jędrność i zaczynają pojawiać się zmarszczki możemy sobie pomóc. Poza zmianą nawyków, masażami, ćwiczeniami oraz różnego rodzaju kosmetykami możemy skorzystać z bardzo prostej TERAPII ŚWIATŁEM.

Leczenie światłem znajduje zastosowanie w kosmetyce, szczególnie przy zabiegach przeciwzmarszczkowych ponieważ światło działa na skórę i tkanki pod jej powierzchnią, pobudzając w ten sposób produkcję kolagenu i elastyny. Dodatkowo, dzięki stymulacji mikrokrążenia, skóra twarzy staje się jędrniejsza, a drobne zmarszczki ulegają wygładzeniu.

Dla efektów kosmetycznych zaleca się używanie lampy Bioptron przez 20 minut, aż do uzyskania zadowalających efektów.

Oferta przypadła Ci do gustu?