Psychoterapia Ostrów Wielkopolski
Psychoterapia to metoda LECZENIA, polegająca na świadomym, celowym i programowym oddziaływaniu w celu usunięcia lub zmniejszenia zaburzeń w funkcjonowaniu psychicznym, somatycznym i społecznym.
W pracy psychoterapeutycznej pracujemy, m.in. nad rozwiązaniem wewnętrznych konfliktów, usunięciem nie tylko problemów bieżących, ale i ich przyczyn, zmianą nieprzystosowawczych myśli, przekonań, nad emocjami, zachowaniami, relacjami klienta ze sobą i innymi osobami.
Psychoterapia
- zmienia strukturę mózgu
- przyczynia się do przyrostu neuronów i usprawnienia połączeń między nimi
- zwiększa zdolność uczenia się, a tym samym zmienia ekspresję genów
- łączy przeszłość z teraźniejszością – jednocześnie aktywując stare i nowe sieci komórek mózgowych
Terapię poprzedza konsultacja.

mgr Eliza Wolańczyk
Prowadzę psychoterapię indywidualną, psychoterapię par (przez co rozumiem dowolną relację dwóch osób) oraz coaching.
Mówi się, że „praca nad sobą to jedyna pewna robota w życiu”. Lubię tę pracę, zarówno nad sobą, jak i towarzyszenie innym w ich budowaniu lepszego życia. Rozwój osobisty towarzyszy mi przez całe życie – prywatne i zawodowe.
Znam, cienie i blaski terapii – zarówno od strony terapeuty, jak i mając za sobą drogę własnej psychoterapii. Jestem pewna, że to najlepsza inwestycja, jaką można poczynić.
Czerpię z różnych stylów pracy: psychoterapii systemowej, pozytywnej, ericsonowskiej, poznawczo – behawioralnej, metod coachingowych, dostosowując do potrzeb osoby, z którą pracuję. Chętnie także sięgam po narzędzia pracy z ciałem, mindfulness, elementy hipnozy, EEG biofeedback.
Traktuję odpowiedzialnie pracę z drugim człowiekiem, dlatego nieustannie „podejmuję pewną robotę w życiu” kształcąc się oraz dbając o własny rozwój osobisty, a swoją pracę superwizuję u psychoterapeuty – psychiatry.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Kluczowe w mojej edukacji:
- Pięcioletni akredytowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne Kursu Psychoterapii w Wrocławskim Instytucie Psychoterapii
- Kurs Psychoterapii Systemowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej
- Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży w Wrocławskim Instytucie Psychoterapii
- Coaching w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej
- Akademia Trenera w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych
- Studia magisterskie i licencjackie o specjalizacji psychopedagogika oraz doradztwo zawodowe i personalne
- Liczne kursy, szkolenia, warsztaty rozwoju osobistego, praca z własnym genogramem, terapia własna.
Prywatnie – jestem osobą spełnioną i szczęśliwą. Lubię ludzi i zwierzęta. Pracuję z pasją. Cieszę się każdą chwilą, kultywując postawę optymistyczną.
Prowadzę psychoterapię oraz coaching.
mgr Anita Mamot-Adamczak
Jestem psycholożką i psychoterapeutką. W kontakcie z drugą osobą szczególnie ważna dla mnie jest szczera relacja, oparta na współpracy i wzajemnym zaufaniu. W sposób aktywny i empatyczny towarzyszę pacjentom podczas procesu odkrywania siebie, swoich możliwości, motywacji oraz w zmianie dotychczasowych schematów i przekonań.
Swoją pracę opieram na podejściu poznawczo-behawioralnym. Bliskie mi jest podejście koncentrujące się na uważności i współczuciu, a także koncepcja pracy z wewnętrznym krytykiem.
Praca z drugim człowiekiem jest jednocześnie przygodą i wyzwaniem. Aby móc trwać w tej przygodzie, nieustannie poszerzam swoją wiedzę i kompetencje, biorąc udział w różnego rodzaju szkoleniach i warsztatach.
Kluczowe w mojej edukacji:
- Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu (w trakcie),
- Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – studia magisterskie, specjalizacja psychologia kliniczna i psychologia edukacji,
- Dolnośląskie Centrum Psychoterapii – Zastosowanie dialogu motywującego w terapii
- Centrum Psychoterapii Integralnej – Terapia poznawczo-behawioralna oparta o procesy
- Fundacja Pomoc Autyzm – Trening Umiejętności Społecznych dla dzieci
Prywatnie jestem osobą towarzyską, gdyż to właśnie inni ludzie dodają mi energii. W chwilach odosobnienia lubię odpoczywać z dobrą książką i kubkiem herbaty – w domu lub na łonie natury.
Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych.
Psychoterapia indywidualna
Pierwsza wizyta 190 zł/200 zł
Kolejna wizyta 180 zł
Psychoterapia par
Pierwsza wizyta 240 zł
Kolejna wizyta 220 zł
Psychoterapia rodzinna
Pierwsza wizyta (tylko rodzice) 50 min240 zł
Kolejne wizyty (90 minut)250 zł
Psychoterapia + Tlenoterapia230 zł
Jeśli chcesz dotrzeć do źródeł Twoich problemów lub trudności w funkcjonowaniu, wyleczyć dawne rany, które przyczyniły się do problemów bieżących – WYBIERZ PSYCHOTERAPIĘ.
Pomaga w takich problemach, jak:
- zaburzenia osobowości (w tym przypadku terapia może trwać nawet kilka lat)
- depresja
- stany lękowe
- problemy ze snem
- zaburzenia odżywiania
- dysfunkcje zdrowotne niewynikające z przyczyn medycznych
- bolesne wspomnienia
- różnego rodzaju trudności w związkach
- emocje, np. lęk, złość, czy smutek, które osiągają niepokojące nasilenie
Chcesz
- zrozumieć źródło Twoich problemów,
- zmienić schematy funkcjonowania,
- zakończyć żałobę,
- pożegnać się z przeszłością
- zrozumieć siebie i zacząć żyć pełniej.
Zapraszamy także pary – bez ograniczenia wiekowego, bez względu na staż bycia w związku czy orientację.
Jeśli chcesz tylko się „wygadać”, lub porozmawiać o bieżącym problemie, skorzystaj z POMOCY PSYCHOLOGA.
Pierwsze spotkanie ma formę konsultacji. Przedstawiasz mi swój problem, zadaję pytania, które pomogą mi dowiedzieć się z czym przychodzisz i w jaki sposób mogę Ci pomóc. Są to pytania dotyczące Twojej sytuacji życiowej, relacji oraz tego czego oczekujesz od naszej pracy. Bywa, że pytam o sprawy, które są pozornie niezwiązane z tym, z czym przychodzisz. Zaufaj – to ma sens, choć z początku może się wydawać niezrozumiałe. Jeśli jest to spotkanie rodziny lub pary ważne, żeby każdy opowiedział w jaki sposób widzi swój problem. Pod koniec sesji ustalamy, czy spotkamy się ponownie. Bywa tak, że w temacie z którym przychodzisz może pomóc Ci inny specjalista. Może być tak, że sam postanowisz poszukać pomocy gdzie indziej. Jeśli zdecydujemy się na współpracę ustalamy zasady, których będziemy przestrzegać i temat, nad którym będziemy pracować.
Udział w konsultacji psychoterapeutycznej nie jest równoznaczny z rozpoczęciem terapii u wybranego psychoterapeuty.
Spotkania odbywają się zazwyczaj w te same dni tygodnia o tej samej godzinie. Ważna jest stałość – to ona buduje poczucie bezpieczeństwa i rytmu zmian.
Kolejne spotkania to praca nad realizacją Twojego celu terapeutycznego. Szukamy rozwiązań i przyczyn Twoich trudności. Terapeuta nie doradza, nie mówię co masz robić. Nie ocenia Ciebie – ani Twoich bliskich. Niekiedy tłumaczy możliwe przyczyny Twoich zachowań, myśli, emocji. Wszystko po to, byś był coraz bliżej celu.. Każda sesja z każdą osobą jest inna – terapeuta podąża za Twoimi potrzebami, dbając o prawidłowy przebieg procesu.
Możliwe sposoby pracy:
- rozmowa
- praca z ciałem (nauka prawidłowego oddychania, metody mindfullness)
- pomiar czynności układu nerwowego (puls, przewodność skóry, temperatura)
- hipnoza
- rysunki
- przypowieści, opowiadania
- praca w przestrzeni
W psychoterapii ważny jest czas. To leczenie dla cierpliwych i konsekwentnych. Proces może trwać kilka tygodni, miesięcy, ale i kilka lat – średni czas to rok – dwa lata.
Jak w każdym leczeniu, na początku możesz poczuć się gorzej.
Dzieje się tak, ponieważ odsłaniają się te rzeczy, które są trudne. Z czasem jest coraz lepiej.
„By osiągnąć klinicznie istotną poprawę stanu, 75% osób potrzebuje około 50 sesji. Połowa pacjentów uzyska poprawę po 15-20 sesjach psychoterapii (Lambert, 2013). W trakcie psychoterapii zauważa się zmniejszenie nasilenia objawów oraz poprawę dobrostanu. Osoby nabywają nową wiedzę oraz nowe umiejętności, stąd też często można odnotować poprawę stanu pacjenta następującą już po zakończeniu procesu psychoterapeutycznego.”
Polska Rada Psychoterapii „Psychoterapia vademecum”
Uzyskanie efektów zależy zarówno od pracy i zaangażowania specjalisty, jak i zaangażowania Pacjenta, m.in. regularnego uczestnictwa w sesjach, wnoszenie przemyśleń na sesję, otwartości, wykonywania zadań domowych, próby zmian zachowań.
Sesje są całkowicie poufne, z wyjątkami:
- kiedy prawo obliguje do zawieszenia zasad poufności,
- istnieje zagrożenie życia lub zdrowia.
Nie zapisujemy leków. Jeśli przyjmujesz leki koniecznie powiedz o tym na naszym pierwszym spotkaniu. Decyzję o stosowaniu leków podejmuje psychiatra i to on jest odpowiedzialny za przypisywanie recept – psychoterapia to nie metody farmakologiczne, ale pomoc w znalezieniu odpowiedniej drogi poprzez rozmowę.
Dbając o jakość naszych usług oraz szanując czas zarówno naszych specjalistów, jak i klientów informujemy o obowiązujących zasadach potwierdzania oraz odwoływania wizyt:
– udział w konsultacji psychoterapeutycznej nie jest równoznaczny z rozpoczęciem terapii u wybranego psychoterapeuty,
– swoją nieobecność na sesji klient zobowiązany jest odwołać minimum 48 godzin przed umówioną wizytą,
– jeśli klient nie odwoła wizyty i nie pojawi się w umówionym terminie zostanie wykreślony z listy klientów, bez możliwości ponownego zapisania się,
– jeśli klient odwoła sesję później niż 48 godzin przed planowaną wizytą, zobowiązany jest do uiszczenia opłaty za połowę nieodbytej sesji. Nie uregulowanie należności jest równoznaczne z wykreśleniem z listy klientów, bez możliwości ponownego zapisania się,
– zawsze dzwonimy i potwierdzamy nowych klientów (pierwszą wizytę), brak kontaktu z klientem (nie odbieranie telefonu, nie odpisywanie na sms) jest równoznaczne z odwołaniem wizyty oraz z wykreśleniem z listy klientów, bez możliwości ponownego zapisania się,
Odwołanie sesji telefoniczne lub sms nr 783 031 083.
W przypadku spóźnienia się klienta na sesję czas spotkania NIE ULEGA przedłużeniu.
Do naszej pracy podchodzimy odpowiedzialnie i tego samego oczekujemy od naszych klientów, staramy się jak najlepiej dbać o dobro naszych klientów i specjalistów.
Do naszych specjalistów rosną kolejki osób oczekujących – nie przychodząc na wizytę, uniemożliwiasz skorzystanie z wizyty przez osobę, która tego potrzebuje.
Dziękujemy za zrozumienie 🙂
Zespół Perspektywy
Psycholog to absolwent pięcioletnich studiów magisterskich z zakresu psychologii. Posiada uprawnienia do diagnozy, prowadzenia wsparcia psychologicznego, interwencji kryzysowych (po ukończeniu odpowiedniego kursu)
Psychoterapeuta to absolwent pięcioletnich studiów magisterskich oraz pięcioletniej szkoły psychoterapii (w sumie minimum 10 lat nauki), ma za sobą psychoterapię własną oraz inne formy pracy własnej. Posiada uprawnienia do prowadzenia psychoterapii.
Zadzwoń i umów się na wizytę 783 031 083
lub