fbpx

Psychoterapia Ostrów Wielkopolski

Przydatne informacje

Jeśli chcesz dotrzeć do źródeł Twoich problemów lub trudności w funkcjonowaniu, wyleczyć dawne rany, które przyczyniły się do problemów bieżących – WYBIERZ PSYCHOTERAPIĘ.

Pomaga w takich problemach, jak:

 • zaburzenia osobowości (w tym przypadku terapia może trwać nawet kilka lat)
 • depresja
 • stany lękowe
 • problemy ze snem
 • zaburzenia odżywiania
 • dysfunkcje zdrowotne niewynikające z przyczyn medycznych
 • bolesne wspomnienia
 • różnego rodzaju trudności w związkach
 • emocje, np. lęk, złość, czy smutek, które osiągają niepokojące nasilenie

Chcesz

 • zrozumieć źródło Twoich problemów,
 • zmienić schematy funkcjonowania,
 • zakończyć żałobę,
 • pożegnać się z przeszłością
 • zrozumieć siebie i zacząć żyć pełniej.

Zapraszamy także pary – bez ograniczenia wiekowego, bez względu na staż bycia w związku czy orientację.

Jeśli chcesz tylko się „wygadać”, lub porozmawiać o bieżącym problemie, skorzystaj z POMOCY PSYCHOLOGA.

Pierwsze spotkanie ma formę konsultacji. Przedstawiasz mi swój problem, zadaję pytania, które pomogą mi dowiedzieć się  z czym przychodzisz i w jaki sposób mogę Ci pomóc. Są to pytania dotyczące Twojej sytuacji życiowej, relacji oraz tego czego oczekujesz od naszej pracy. Bywa, że pytam o sprawy, które są pozornie niezwiązane z tym, z czym przychodzisz. Zaufaj – to ma sens, choć z początku może się wydawać niezrozumiałe. Jeśli jest to spotkanie rodziny lub pary ważne, żeby każdy opowiedział w jaki sposób widzi swój problem. Pod koniec sesji ustalamy, czy spotkamy się ponownie. Bywa tak, że w temacie z którym przychodzisz może pomóc Ci inny specjalista. Może być tak, że sam postanowisz poszukać pomocy gdzie indziej. Jeśli zdecydujemy się na współpracę ustalamy zasady, których będziemy przestrzegać i temat, nad którym będziemy pracować.

Udział w konsultacji psychoterapeutycznej nie jest równoznaczny z rozpoczęciem terapii u wybranego psychoterapeuty.

Spotkania odbywają się zazwyczaj w te same dni tygodnia o tej samej godzinie. Ważna jest stałość – to ona buduje poczucie bezpieczeństwa i rytmu zmian.

Kolejne spotkania to praca nad realizacją Twojego celu terapeutycznego. Szukamy rozwiązań i przyczyn Twoich trudności. Terapeuta nie doradza, nie mówię co masz robić. Nie ocenia Ciebie – ani Twoich bliskich. Niekiedy tłumaczy możliwe przyczyny Twoich zachowań, myśli, emocji. Wszystko po to, byś był coraz bliżej celu.. Każda sesja z każdą osobą jest inna –  terapeuta podąża za Twoimi potrzebami, dbając o prawidłowy przebieg procesu.

Możliwe sposoby pracy:

 • rozmowa
 • praca z ciałem (nauka prawidłowego oddychania, metody mindfullness)
 • pomiar czynności układu nerwowego (puls, przewodność skóry, temperatura)
 • hipnoza
 • rysunki
 • przypowieści, opowiadania
 • praca w przestrzeni

W psychoterapii ważny jest czas. To leczenie dla cierpliwych i konsekwentnych. Proces może trwać kilka tygodni, miesięcy, ale i kilka lat – średni czas to rok – dwa lata.

Jak w każdym leczeniu, na początku możesz poczuć się gorzej.

Dzieje się tak, ponieważ odsłaniają się te rzeczy, które są trudne. Z czasem jest coraz lepiej.

By osiągnąć klinicznie istotną poprawę stanu, 75% osób potrzebuje około 50 sesji. Połowa pacjentów uzyska poprawę po 15-20 sesjach psychoterapii (Lambert, 2013). W trakcie psychoterapii zauważa się zmniejszenie nasilenia objawów oraz poprawę dobrostanu. Osoby nabywają nową wiedzę oraz nowe umiejętności, stąd też często można odnotować poprawę stanu pacjenta następującą już po zakończeniu procesu psychoterapeutycznego.”

Polska Rada Psychoterapii „Psychoterapia vademecum”

Uzyskanie efektów zależy zarówno od pracy i zaangażowania specjalisty, jak i zaangażowania Pacjenta, m.in. regularnego uczestnictwa w sesjach, wnoszenie przemyśleń na sesję, otwartości, wykonywania zadań domowych, próby zmian zachowań.

1. Zasady obowiązujące nowych Klientów:

Sesje są całkowicie poufne, z wyjątkami:

 • kiedy prawo obliguje do zawieszenia zasad poufności,
 • istnieje zagrożenie życia lub zdrowia.

Nie zapisujemy leków. Jeśli przyjmujesz leki koniecznie powiedz o tym na naszym pierwszym spotkaniu. Decyzję o stosowaniu leków podejmuje psychiatra i to on jest odpowiedzialny za przypisywanie recept – psychoterapia to nie metody farmakologiczne, ale pomoc w znalezieniu odpowiedniej drogi poprzez rozmowę.


Dbając o jakość naszych usług oraz szanując czas zarówno naszych specjalistów, jak i klientów informujemy o obowiązujących zasadach potwierdzania oraz odwoływania wizyt:

– udział w konsultacji psychoterapeutycznej nie jest równoznaczny z rozpoczęciem terapii u wybranego psychoterapeuty,

– swoją nieobecność na sesji klient zobowiązany jest odwołać minimum 48 godzin przed umówioną wizytą,

– jeśli klient nie odwoła wizyty i nie pojawi się w umówionym terminie zostanie wykreślony z listy klientów, bez możliwości ponownego zapisania się, a wpłacony zadatek nie podlega zwrotowi zgodnie z Regulaminem.

– zawsze dzwonimy i potwierdzamy nowych klientów (pierwszą wizytę), brak kontaktu z klientem (nie odbieranie telefonu, nie odpisywanie na sms) jest równoznaczne z odwołaniem wizyty oraz z wykreśleniem z listy klientów, bez możliwości ponownego zapisania się,

Odwołanie sesji telefoniczne lub sms nr 783 031 083.

W przypadku spóźnienia się klienta na sesję czas spotkania NIE ULEGA przedłużeniu.

Do naszej pracy podchodzimy odpowiedzialnie i tego samego oczekujemy od naszych klientów, staramy się jak najlepiej dbać o dobro naszych klientów i specjalistów.

Do naszych specjalistów rosną kolejki osób oczekujących – nie przychodząc na wizytę, uniemożliwiasz skorzystanie z wizyty przez osobę, która tego potrzebuje.

2. Zasady obowiązujące Klientów decydujących się na stałą terapię:

Czas trwania sesji indywidualnych – 50 minut

Sesje odbywają się raz w tygodniu  

Sesje są całkowicie poufne, z wyjątkami:

 • kiedy prawo obliguje do zawieszenia zasad poufności,
 • istnieje zagrożenie życia lub zdrowia.

Klient zobowiązany jest do poinformowania specjalisty o zamiarze zakończenia terapii przynajmniej na sesji poprzedzającej ostatnie spotkanie, aby terapeuta mógł zakończyć i podsumować proces

W przypadku, gdy Klient zamierza odwołać spotkanie, zobowiązuje się powiadomić o tym najpóźniej 48 godzin przed planowaną sesją.

W sytuacji odwołania wizyty w czasie krótszym niż 48 godzin od planowanego spotkania, Klient ponosi połowę kosztu sesji.

Odwołanie sesji w czasie krótszym niż 24 godziny skutkuje koniecznością opłacenia całej wizyty.

Odwołanie sesji telefonicznie lub SMS TYLKO pod nr 783 031 083 lub mail biuro@perspektywa.eu

W przypadku spóźnienia Klienta na sesję, czas spotkania NIE ULEGA przedłużeniu.

Trzykrotne odwołanie następujących po sobie sesji skutkuje zakończeniem terapii. 

Do naszej pracy podchodzimy odpowiedzialnie i tego samego oczekujemy od naszych Klientów, staramy się jak najlepiej dbać o Ich dobro       i dobro specjalistów.

Uzyskanie efektów terapii zależy, zarówno od pracy i zaangażowania psychoterapeuty, jak i zaangażowania Pacjenta, m.in. regularnego uczestnictwa w sesjach, wnoszenia przemyśleń na sesję,  otwartości, wykonywania zadań domowych, próby zmian zachowań.

Do naszych specjalistów rosną kolejki osób oczekujących – nie przychodząc na wizytę, uniemożliwiasz skorzystanie z wizyty przez osobę, która tego potrzebuje.

Dziękujemy za zrozumienie 🙂

Zespół Perspektywy

Psycholog to absolwent pięcioletnich studiów magisterskich z zakresu psychologii. Posiada uprawnienia do diagnozy, prowadzenia wsparcia psychologicznego, interwencji kryzysowych (po ukończeniu odpowiedniego kursu)

Psychoterapeuta to absolwent pięcioletnich studiów magisterskich oraz pięcioletniej szkoły psychoterapii (w sumie minimum 10 lat nauki), ma za sobą psychoterapię własną oraz inne formy pracy własnej. Posiada uprawnienia do prowadzenia psychoterapii.

Psychoterapia, psychoterapeuta Ostrów Wielkopolski
Oferta przypadła Ci do gustu?

Zadzwoń i umów się na wizytę 783 031 083

lub