fbpx

Psycholog dla dzieci i rodziców
Ostrów Wielkopolski

Przydatne informacje

Skorzystanie z pomocy psychologa polecamy, gdy:

 • Zauważasz, że dziecko ma dużo lęku
 • Twoje dziecko jest długotrwale smutne
 • Pojawiają mocne reakcje emocjonalne nieadekwatne do sytuacji
 • To Twoje pierwsze (lub kolejne) dziecko i czujesz się zagubiona (zagubiony) w tej roli
 • Mało wiesz o wychowaniu dzieci, jego rozwoju – to normalne, tego nikt nas nie uczy
 • Twoja rodzina przechodzi kryzys (rozwód, śmierci, kłótnie, choroby) i chcesz, żeby Twoje dziecko jak najlepiej sobie z tym poradziło
 • Dziecko jest nadmiernie pobudzone, bądź bardzo spokojne
 • Zauważasz deficyty rozwojowe
 • Dziecko zbyt duża czasu spędza przed ekranem telefonu, komputera
 • Nauczyciele w szkole lub w przedszkolu zwracają uwagę, że dzieje się coś niepokojącego
 • Twoje dziecko zgłasza taką potrzebę
 • Chcesz porozmawiać o swoim dziecku.

 

Na pierwszą konsultację zapraszamy samego rodzica lub opiekuna. Świetnie, gdy rodzice lub opiekunowie przyjdą razem. To czas, żeby porozmawiać o dziecku i Waszej relacji. Poznanie rodzica lub opiekuna i rozmowa z nim bez udziału dziecka jest bardzo ważna dla dalszej, dobrej i efektywnej pracy. Zatem, proszę uszanuj tę formę – jest ona efektem naszej wiedzy i doświadczenia. Na kolejną wizytę zapraszamy oczywiście dziecko.

Drugie spotkanie to rozmowa z dzieckiem (niekiedy z dzieckiem i rodzicem). To czas na poznanie siebie, nawiązanie relacji.

Następnie, jeśli jest taka potrzeba, umawiamy się na cykl spotkań – optymalnie raz w tygodniu, dopuszczalnie raz na dwa tygodnie (rzadsze wizyty nie przynoszą efektów). Wspólnie podejmujemy decyzje, czy na sesjach jest samo dziecko, czy pracujemy razem z rodzicem. Ważne jednak, żeby rodzic był cały czas w kontakcie z psychologiem prowadzącym.

Czekając na dziecko możesz zadbać o swój wygląd i zdrowie korzystając z promocyjnej oferty specjalnie dla opiekunów i osób towarzyszących naszych pacjentów, sprawdź to!

Efekty zależą od zgłaszanego problemu jak i zaangażowania dziecka oraz rodziny. Nasi specjaliści mają dużą wiedzę, są zaangażowani w pracę. Jednak bez dobrej współpracy trudno jest pomóc – „samo się nie zrobi.” 

Sesje są całkowicie poufne, z wyjątkami:

 • kiedy prawo obliguje do zawieszenia zasad poufności,
 • istnieje zagrożenie życia lub zdrowia.

Nie zapisujemy leków. Jeśli przyjmujesz leki koniecznie powiedz o tym na naszym pierwszym spotkaniu. Decyzję o stosowaniu leków podejmuje psychiatra i to on jest odpowiedzialny za przypisywanie recept.

Dbając o jakość naszych usług oraz szanując czas zarówno naszych specjalistów, jak i klientów informujemy o obowiązujących zasadach potwierdzania oraz odwoływania wizyt:

– swoją nieobecność na sesji klient zobowiązany jest odwołać minimum 48 godzin przed umówioną wizytą,

– jeśli klient nie odwoła wizyty i nie pojawi się w umówionym terminie zostanie wykreślony z listy klientów, bez możliwości ponownego zapisania się,

– jeśli klient odwoła sesję później niż 48 godzin przed planowaną wizytą, zobowiązany jest do uiszczenia opłaty za połowę nieodbytej sesji. Nie uregulowanie należności jest równoznaczne z wykreśleniem z listy klientów, bez możliwości ponownego zapisania się,

– zawsze dzwonimy i potwierdzamy nowych klientów (pierwszą wizytę), brak kontaktu z klientem (nie odbieranie telefonu, nie odpisywanie na sms) jest równoznaczne z odwołaniem wizyty oraz z wykreśleniem z listy klientów, bez możliwości ponownego zapisania się,

Odwołanie sesji telefoniczne lub sms nr 783 031 083.

W przypadku spóźnienia się klienta na sesję czas spotkania NIE ULEGA przedłużeniu.

Do naszej pracy podchodzimy odpowiedzialnie i tego samego oczekujemy od naszych klientów, staramy się jak najlepiej dbać o dobro naszych klientów i specjalistów.

Uzyskanie efektów terapii zależy, zarówno od pracy i zaangażowania psychoterapeuty, jak i zaangażowania Pacjenta, m.in. regularnego uczestnictwa w sesjach, wnoszenie przemyśleć na sesję,  otwartości, wykonywania zadań domowych, próby zmian zachowań.

Do naszych specjalistów rosną kolejki osób oczekujących – nie przychodząc na wizytę, uniemożliwiasz skorzystanie z wizyty przez osobę, która tego potrzebuje.

Dziękujemy za zrozumienie 🙂

Zespół Perspektywy

Psycholog dziecięcy Ostrów Wielkopolski
Psycholog dla dzieci i rodziców Ostrów Wielkopolski