fbpx

Psycholog dla młodzieży

Przydatne informacje

Skorzystanie z pomocy psychologa polecamy,  gdy nastolatek:

  • przejawia długotrwałe obniżenie nastroju lub jego szybkie zmiany (drażliwość, chwiejność, impulsywność)
  • wycofuje się z kontaktu z rówieśnikami
  • traci zainteresowanie czynnościami, które do tej pory sprawiały mu przyjemność
  • ma problemy szkolne
  • jest ofiarą lub sprawcą przemocy
  • objada się lub traci apetyt (nie czekaj aż rozwinie się zaburzenie odżywiania)
  • mówi o sobie w negatywny sposób
  • ma trudności ze snem, np. przestawienie rytmu dobowego, wybudzanie się w nocy, problemy z zasypianiem lub zupełne nie przesypianie nocy
  • ma problemy z koncentracją
  • pojawiają się objawy somatyczne takie jak bóle głowy, brzucha, nerwobóle
  • przejawia zachowania autodestrukcyjne, takie jak samookaleczenie się, zażywanie szkodliwych substancji, zgłaszanie myśli samobójczych
  • zbyt dużo czasu spędza przed ekranem telefonu, komputera
  • nauczyciele zwracają uwagę, że dzieje się coś niepokojącego
  • zastanawia się nad swoją tożsamością płciową
  • nastolatek zgłasza taką potrzebę

Ty, jako rodzic, opiekun:

  • mało wiesz o okresie dojrzewania i buncie nastolatka– to normalne, tego nikt nas nie uczy
  • twoja rodzina przechodzi kryzys (rozwód, śmierci, kłótnie, choroby) i chcesz, żeby adolescent jak najlepiej sobie z tym poradził
  • masz trudności z rozmową z nastolatkiem (np. o inicjacji seksualnej)
  • niepokoi Cię coś lub po prostu chcesz porozmawiać o swoim dziecku.

W przypadku dzieci i młodzieży do 17 roku życia na pierwszą konsultację zapraszamy samego rodzica lub opiekuna.

Powyżej 17 roku życia zapraszamy nastolatka wraz z rodzicem (opiekunem).

Świetnie, gdy rodzice lub opiekunowie przyjdą razem. To czas, żeby porozmawiać o dziecku i Waszej relacji. Poznanie rodzica lub opiekuna i rozmowa z nim bez udziału dziecka jest  bardzo ważna dla dalszej, dobrej i efektywnej pracy. Zatem, proszę uszanuj tę formę – jest ona efektem naszej wiedzy i doświadczenia. Na kolejną wizytę zapraszamy oczywiście dziecko.

Drugie spotkanie to rozmowa z dzieckiem (niekiedy z nastolatkiem  i rodzicem). To czas na poznanie siebie,  nawiązanie relacji.

Następnie, jeśli jest taka potrzeba, umawiamy się na cykl spotkań – optymalnie raz w tygodniu, dopuszczalnie raz na dwa tygodnie (rzadsze wizyty nie przynoszą efektów). Wspólnie podejmujemy decyzje, czy na sesjach jest samo dziecko, czy pracujemy razem z rodzicem. Ważne jednak, żeby rodzić był cały czas w kontakcie z psychologiem prowadzącym.

Czekając na dziecko możesz zadbać o swój wygląd i zdrowie korzystając z promocyjnej oferty na tlenoterapię specjalnie dla opiekunów i osób towarzyszących naszych pacjentów, sprawdź to!

Efekty zależą od zgłaszanego problemu jak i zaangażowania dziecka oraz rodziny. Nasi specjaliści mają dużą wiedzę, są zaangażowani w pracę. Jednak bez dobrej współpracy trudno jest pomóc – „samo  się nie zrobi.”

Psycholog to absolwent pięcioletnich studiów magisterskich z zakresu psychologii. Posiada uprawnienia do diagnozy, prowadzenia wsparcia psychologicznego, interwencji kryzysowej (po ukończeniu odpowiedniego szkolenia).

Psychoterapeuta to absolwent pięcioletnich studiów magisterskich oraz pięcioletniej szkoły psychoterapii (w sumie 10 lat nauki), ma za sobą psychoterapię własną oraz inne formy pracy własnej. Posiada uprawnienia do prowadzenia psychoterapii.

Sesje są całkowicie poufne, z wyjątkami:

  • kiedy prawo obliguje do zawieszenia zasad poufności,
  • istnieje zagrożenie życia lub zdrowia.

Nie zapisujemy leków. Jeśli przyjmujesz leki koniecznie powiedz o tym na naszym pierwszym spotkaniu. Decyzję o stosowaniu leków podejmuje psychiatra i to on jest odpowiedzialny za przypisywanie recept.

Dbając o jakość naszych usług oraz szanując czas zarówno naszych specjalistów, jak i klientów informujemy o obowiązujących zasadach potwierdzania oraz odwoływania wizyt:

– swoją nieobecność na sesji klient zobowiązany jest odwołać minimum 48 godzin przed umówioną wizytą,

– jeśli klient nie odwoła wizyty i nie pojawi się w umówionym terminie zostanie wykreślony z listy klientów, bez możliwości ponownego zapisania się,

– jeśli klient odwoła sesję później niż 48 godzin przed planowaną wizytą, zobowiązany jest do uiszczenia opłaty za połowę nieodbytej sesji. Nie uregulowanie należności jest równoznaczne z wykreśleniem z listy klientów, bez możliwości ponownego zapisania się,

– zawsze dzwonimy i potwierdzamy nowych klientów (pierwszą wizytę), brak kontaktu z klientem (nie odbieranie telefonu, nie odpisywanie na sms) jest równoznaczne z odwołaniem wizyty oraz z wykreśleniem z listy klientów, bez możliwości ponownego zapisania się,

Odwołanie sesji telefoniczne lub sms nr 783 031 083.

W przypadku spóźnienia się klienta na sesję czas spotkania NIE ULEGA przedłużeniu.

Do naszej pracy podchodzimy odpowiedzialnie i tego samego oczekujemy od naszych klientów, staramy się jak najlepiej dbać o dobro naszych klientów i specjalistów.

Uzyskanie efektów terapii zależy, zarówno od pracy i zaangażowania psychoterapeuty, jak i zaangażowania Pacjenta, m.in. regularnego uczestnictwa w sesjach, wnoszenia przemyśleń na sesję,  otwartości, wykonywania zadań domowych, próby zmian zachowań.

Do naszych specjalistów rosną kolejki osób oczekujących – nie przychodząc na wizytę, uniemożliwiasz skorzystanie z wizyty przez osobę, która tego potrzebuje.

Dziękujemy za zrozumienie 🙂

Zespół Perspektywy

Oferta przypadła Ci do gustu?