fbpx

Psycholog dla dorosłych

Przydatne informacje

Do psychologa warto zgłaszać się z bieżącymi problemami, które utrudniają codzienne funkcjonowanie:

  • gdy odczuwasz problemy w życiu codziennym, z którymi nie możesz sobie poradzić
  • nie radzisz sobie w pracy
  • masz problemy w relacjach
  • przeżywasz żałobę
  • pragniesz lepiej zrozumieć siebie
  • stoisz przed ważną decyzją
  • chcesz porozmawiać o sobie z kimś obcym, kto Cię wysłucha

Jeśli nie wiesz jaki specjalista Ci pomoże – psycholog zdiagnozuje problem i skieruje na odpowiednie leczenie, np. na psychopterapię lub do psychiatry.

Psycholog nie prowadzi terapii – takie uprawnienia ma psychoterapeuta.

Pierwsze spotkanie to czas na przedstawienie problemu. Specjalista słucha, zadaje pytania oraz przedstawia propozycję wsparcia. Jeśli jest taka potrzeba proponuje wizytę u innego specjalisty, np. psychoterapeuty, psychiatry, lekarza różnych specjalizacji, proponuje wykonanie niezbędnych badań.

Spotkania odbywają się raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie. Częstotliwość spotkań zależy od zgłaszanego problemu i sytuacji życiowej Klienta. Ustalana jest indywidualnie.

Zazwyczaj ulgę czujesz już po pierwszym spotkaniu. Kilka – kilkanaście spotkań zazwyczaj wystarczy, by lepiej zrozumieć siebie i zacząć radzić sobie z bieżącymi problemami.

Psycholog to absolwent pięcioletnich studiów magisterskich z zakresu psychologii. Posiada uprawnienia do diagnozy, prowadzenia wsparcia psychologicznego, interwencji kryzysowych (po ukończeniu odpowiedniego kursu).

Psychoterapeuta to absolwent pięcioletnich studiów magisterskich oraz pięcioletniej szkoły psychoterapii (w sumie minimum 10 lat nauki), ma za sobą psychoterapię własną oraz inne formy pracy własnej. Posiada uprawnienia do prowadzenia psychoterapii.

Sesje są całkowicie poufne, z wyjątkami:

  • kiedy prawo obliguje do zawieszenia zasad poufności,
  • istnieje zagrożenie życia lub zdrowia.

Nie zapisujemy leków. Jeśli przyjmujesz leki koniecznie powiedz o tym na naszym pierwszym spotkaniu. Decyzję o stosowaniu leków podejmuje psychiatra i to on jest odpowiedzialny za przypisywanie recept – psychoterapia to nie metody farmakologiczne, ale pomoc w znalezieniu odpowiedniej drogi poprzez rozmowę.


Dbając o jakość naszych usług oraz szanując czas zarówno naszych specjalistów, jak i klientów informujemy o obowiązujących zasadach potwierdzania oraz odwoływania wizyt:

– swoją nieobecność na sesji klient zobowiązany jest odwołać minimum 48 godzin przed umówioną wizytą,

– jeśli klient nie odwoła wizyty i nie pojawi się w umówionym terminie zostanie wykreślony z listy klientów, bez możliwości ponownego zapisania się,

– jeśli klient odwoła sesję później niż 48 godzin przed planowaną wizytą, zobowiązany jest do uiszczenia opłaty za połowę nieodbytej sesji. Nie uregulowanie należności jest równoznaczne z wykreśleniem z listy klientów, bez możliwości ponownego zapisania się,

– staramy się być wyrozumiali – o wyjątkowych sytuacjach losowych rozmawiamy indywidualnie,

– zawsze dzwonimy i potwierdzamy nowych klientów (pierwszą wizytę), brak kontaktu z klientem (nie odbieranie telefonu, nie odpisywanie na sms) jest równoznaczne z odwołaniem wizyty oraz z wykreśleniem z listy klientów, bez możliwości ponownego zapisania się,

Odwołanie sesji telefoniczne lub sms nr 783 031 083.

W przypadku spóźnienia się klienta na sesję czas spotkania NIE ULEGA przedłużeniu.

Do naszej pracy podchodzimy odpowiedzialnie i tego samego oczekujemy od naszych klientów, staramy się jak najlepiej dbać o dobro naszych klientów i specjalistów.

Do naszych specjalistów rosną kolejki osób oczekujących – nie przychodząc na wizytę, uniemożliwiasz skorzystanie z wizyty przez osobę, która tego potrzebuje.

Dziękujemy za zrozumienie 🙂

Zespół Perspektywy

Oferta przypadła Ci do gustu?