fbpx

Psycholog dla dorosłych Ostrów Wielkopolski

Przydatne informacje

Do psychologa warto zgłaszać się z bieżącymi problemami, które utrudniają codzienne funkcjonowanie:

  • gdy odczuwasz problemy w życiu codziennym, z którymi nie możesz sobie poradzić
  • nie radzisz sobie w pracy
  • masz problemy w relacjach
  • przeżywasz żałobę
  • pragniesz lepiej zrozumieć siebie
  • stoisz przed ważną decyzją
  • chcesz porozmawiać o sobie z kimś obcym, kto Cię wysłucha

Jeśli nie wiesz jaki specjalista Ci pomoże – psycholog zdiagnozuje problem i skieruje na odpowiednie leczenie, np. na psychoterapię lub do psychiatry.

Psycholog nie prowadzi terapii – takie uprawnienia ma psychoterapeuta.

Pierwsze spotkanie to czas na przedstawienie problemu. Specjalista słucha, zadaje pytania oraz przedstawia propozycje wsparcia. Jesli jest taka potrzeba proponuje wizyte u innego specjalisty, np. psychoterapeuty, psychiatry, proponuje wykonanie niezbędnych badań.

Spotkania odbywaja się raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie. Częstotliwość spotkań zależy od zgłaszanego problemu i sytuacji życiowej Klienta i ustalana jest indywidualnie.

Zazwyczaj ulgę poczujesz już po pierwszym spotkaniu. Kilkanaście spotkań zazwyczaj wystarczy, by lepiej zrozumieć siebie i zacząć radzić sobie z bieżącymi problemami.

Uzyskanie efektów zależy zarówno od pracy i zaangażowania specjalisty, jak i zaangażowania Pacjenta, m.in. regularnego uczestnictwa w sesjach, wnoszenie przemyśleń na sesję, otwartości, wykonywania zadań domowych, próby zmian zachowań.

Psycholog to absolwent pięcioletnich studiów magisterskich z zakresu psychologii. Posiada uprawnienia do diagnozy, prowadzenia wsparcia psychologicznego, interwencji kryzysowej (po ukończeniu odpowiedniego szkolenia).

Psychoterapeuta to absolwent pięcioletnich studiów magisterskich oraz pięcioletniej szkoły psychoterapii (w sumie 10 lat nauki), ma za sobą psychoterapię własną oraz inne formy pracy własnej. Posiada uprawnienia do prowadzenia psychoterapii.

Sesje są całkowicie poufne, z wyjątkami:

  • kiedy prawo obliguje do zawieszenia zasad poufności,
  • istnieje zagrożenie życia lub zdrowia.

Nie zapisujemy leków. Jeśli przyjmujesz leki koniecznie powiedz o tym na naszym pierwszym spotkaniu. Decyzję o stosowaniu leków podejmuje psychiatra i to on jest odpowiedzialny za przypisywanie recept.


Dbając o jakość naszych usług oraz szanując czas zarówno naszych specjalistów, jak i klientów informujemy o obowiązujących zasadach potwierdzania oraz odwoływania wizyt:

PIERWSZA WIZYTA:

W celu potwierdzenia pierwszej wizyty prosimy o wpłatę w ciągu 24 godzin od umówienia wizyty w wysokości 170 zł.

Wpłaty należy dokonać na konto:

Perspektywa Przestrzeń Zdrowia i Rozwoju: 70 1140 2004 0000 3102 7927 6895

Potwierdzenie przelewu prosimy przesłać na nasz adres mailowy: biuro@perspektywa.eu

W przypadku braku potwierdzenia wpłaty wizyta zostanie anulowana.

KOLEJNE WIZYTY:

– swoją nieobecność na sesji klient zobowiązany jest odwołać minimum 48 godzin przed umówioną wizytą,

– jeśli klient nie odwoła wizyty i nie pojawi się w umówionym terminie zostanie wykreślony z listy klientów, bez możliwości ponownego zapisania się,

– jeśli klient odwoła sesję później niż 48 godzin przed planowaną wizytą, zobowiązany jest do uiszczenia opłaty za połowę nieodbytej sesji. Odwołanie wizyty w czasie krótszym niż 24 godziny skutkuje koniecznością zapłacenia za całą wizytę. Nieuregulowanie należności jest równoznaczne z wykreśleniem z listy klientów, bez możliwości ponownego zapisania się.

Odwołanie sesji telefoniczne lub sms tylko pod nr 783 031 083.

W przypadku spóźnienia się klienta na sesję czas spotkania NIE ULEGA przedłużeniu.

Do naszej pracy podchodzimy odpowiedzialnie i tego samego oczekujemy od naszych klientów, staramy się jak najlepiej dbać o dobro naszych klientów i specjalistów.

Do naszych specjalistów rosną kolejki osób oczekujących – nie przychodząc na wizytę, uniemożliwiasz skorzystanie z wizyty przez osobę, która tego potrzebuje.

Dziękujemy za zrozumienie 🙂

Zespół Perspektywy

Psycholog Ostrów Wielkopolski
Oferta przypadła Ci do gustu?