fbpx

Biofeedback dla sportowców

Co daje trening Biofeedback?

– poprawia motorykę ciała;
– zwiększa koncentrację na celu;
– poprawia samopoczucie i wiarę we własne możliwości;
– pomaga zapobiegać stresowi;
– uczy technik relaksacyjnych

Badania naukowe pokazują, że na sukces w sporcie, oprócz regularnych treningów, ogromny wpływ ma psychika

Przydatne informacje

Pojedyncza sesja trwa 50 minut, na samym początku terapii wskazane jest uczestnictwo dwa razy w tygodniu. W późniejszym czasie treningi odbywają się raz w tygodniu. Ustalenie długości trwania treningów jest kwestią indywidualną, zależną od rodzaju i stopnia problemów, wieku uczestnika i kilku innych czynników.

Nasze pierwsze konsultacje mają za zadanie dopasować ofertę do indywidualnych potrzeb uczestnika. Wykonujemy badanie diagnostyczne, które rejestruje fale mózgowe w różnych lokalizacjach mózgu. Wskazane jest, aby na początku wykonać badanie QEEG, czyli ilościowy pomiar aktywności elektrycznej mózgu. Dzięki temu terapia Biofeedback jest skuteczniejsza
i szybsza, bowiem jest dopasowana do deficytów w konkretnej lokalizacji. Badanie QEEG jest dodatkowo płatne i można je wykonać u nas, lub przynieść raport QEEG wykonany w innej placówce.

Trening składa się z trzech podstawowych elementów: Informacje fizjologiczne są rejestrowane z czujników umieszczonych w różnych częściach ciała. Informacja ta jest przetwarzana, wzmacniana i przekazywana sportowcowi w formie sygnałów, np. słuchowych, wizualnych Stosując się do informacji zwrotnej sportowiec stopniowo uczy się świadomie zmieniać i kontrolować reakcje fizjologiczne.
  • doskonalenie techniki ruchu,
  • poprawa motoryki ciała,
  • przyspieszony czas reakcji,
  • lepsza wydolność fizyczna,
  • większa pewność siebie i wiara we własne możliwości,
  • zwiększenie koncentracji na celu,
  • poprawa samopoczucia,
  • usprawnienie pracy mózgu,
  • nauczenie się radzenia sobie ze stresem,
  • przy kontuzjach – usprawnienie działania kontuzjowanej części

Dbając o jakość naszych usług oraz szanując czas zarówno naszych specjalistów, jak i klientów informujemy o obowiązujących zasadach potwierdzania oraz odwoływania wizyt:

– swoją nieobecność na sesji klient zobowiązany jest odwołać minimum 48 godzin przed umówioną wizytą,

– jeśli klient nie odwoła wizyty i nie pojawi się w umówionym terminie zostanie wykreślony z listy klientów, bez możliwości ponownego zapisania się,

– jeśli klient odwoła sesję później niż 48 godzin przed planowaną wizytą, zobowiązany jest do uiszczenia opłaty za połowę nieodbytej sesji. Nie uregulowanie należności jest równoznaczne z wykreśleniem z listy klientów, bez możliwości ponownego zapisania się,

– zawsze dzwonimy i potwierdzamy nowych klientów (pierwszą wizytę), brak kontaktu z klientem (nie odbieranie telefonu, nie odpisywanie na sms) jest równoznaczne z odwołaniem wizyty oraz z wykreśleniem z listy klientów, bez możliwości ponownego zapisania się,

Odwołanie sesji telefoniczne lub sms nr 783 031 083.

W przypadku spóźnienia się Klienta na sesję czas spotkania NIE ULEGA przedłużeniu.

Do naszej pracy podchodzimy odpowiedzialnie i tego samego oczekujemy od naszych klientów, staramy się jak najlepiej dbać o dobro naszych klientów i specjalistów.

Do naszych specjalistów rosną kolejki osób oczekujących – nie przychodząc na wizytę, uniemożliwiasz skorzystanie z wizyty przez osobę, która tego potrzebuje.

Dziękujemy za zrozumienie 🙂

Zespół Perspektywy

Oferta przypadła Ci do gustu?