Oferta indywidualna

Dogoterapia

z integracją sensoryczną

Dogoterapia Ostrów Wielkopolski

Chau, znasz mnie? Ma na imię Lord i psem rasy labrador. Moja pani mówi, że jestem niezwykłym psem, nooo wiadomo, nie tylko dlatego, że jestem jej, ale nazywa mnie psim terapeutą. Co to znaczy? Bardzo kocham dzieci i wszystkich ludzi, a moja pani,  ma na imię Klavdia, dużo uczyła się, jak pomagać Ci w moim towarzystwie. Skończyła kurs dogoterapii. W ogóle mądra ta moja pani – nie wiem, co to znaczy, ale słyszałem, że jest psychologiem, rehabilitantką i do tego dogoterapeutką (wraz z moją osobą) i terapeutką integracji sensorycznej.

Nie wiem, czemu zajęcia ze mną nazywają się terapią, przecież my będziemy się bawić, przytulać. Pani wyciągnie dla nas różne świetne zabawki. Uwaga, nie wolno zgryzać piłek. No właśnie, ta moja pani mówi, że najlepiej uczymy się przez zabawę, a małe dzieci, z którymi pracujemy, to już koniecznie potrzebują zabawy. Oczywiście, to nie taka zwykła zabawa – to terapia. Moja pani przegląda jakieś książki przed spotkaniami z dziećmi, coś pisze, analizuje. I wtedy następuje ten wspaniały moment, idziemy do Perspektywy na spotkanie z dziećmi.

Moja pani może też pomóc w doborze zabawek, aranżacji przestrzeni dla Ciebie – a to wszystko, gdy Cię pozna.

To jeszcze kilka mądrych zdań o dogoterapii i integracji sensorycznej. Moja pani się upiera, że Twoi rodzice będą chcieli to wiedzieć ☺

Kontakt ze zwierzętami wpływa pozytywnie na wszystkie sfery ludzkiego życia. Psiaki łagodzą stres, ułatwiają znoszenie własnych niepowodzeń i zwiększają radość płynącą z postępów. W ich obecności wielu osobom łatwiej przełamać swoje lęki, otworzyć się na kontakty społeczne i współpracę z terapeutą. Interakcje z psami to niewyczerpane źródło stymulacji, zachęta do spontanicznych zachowań, aktywności ruchowej i umysłowej. Terapia z udziałem psa ułatwia koncentrację uwagi, zwiększa zaangażowanie w naukę, kształtuje orientację przestrzenną, ułatwia rozpoznawanie i wyrażanie swoich emocji, poprawia sprawność ruchową, pamięć i umiejętności komunikacyjne, a także rozwija słownictwo.

Głaskanie czworonogów wpływa na wydzielania neuroprzekaźników i hormonów. Dzięki kontaktowi dotykowemu ze zwierzakiem zwiększa się wydzielanie endorfin, a spada poziom kortyzolu i adrenaliny. Ma to bezpośredni wpływ na poprawę nastroju.

Jeśli masz uczulenie na psa lub boisz się go, wówczas terapeuta prowadzi terapię bez czworonoga – wówczas nacisk postawimy na inne metody terapeutyczne, m.in. integrację sensoryczną.

Terapia z udziałem psa nie ma skutków ubocznych, zatem mogą w niej brać udział wszystkie dzieci.

W szczególności zapraszamy dzieci zmagające się z takimi trudnościami jak:

  • Nadpobudliwość psychoruchowa
  • Spektrum autyzmu
  • Zespół Downa
  • Stany lękowe
  • Problemy z samopoczuciem i nastrojem
  • Trudności z nawiązywaniem kontaktów społecznych

Od 1 do 7 roku życia

Spotkania odbywają się raz w tygodniu.

Liczba sesji potrzebnych do uzyskania efektów terapii jest ustalana indywidualnie przez terapeutę na podstawie oceny i potrzeb dziecka oraz postępów w trakcie terapii.

Na pierwsze spotkanie zapraszamy samych rodziców. To czas na przeprowadzenie wywiadu diagnostycznego. Na kolejnych sesjach spotykamy się już z dzieckiem. Metody terapii dopasowywane są do indywidualnych potrzeb i problemów, dlatego terapia z każdą osobą wygląda inaczej. O tym opowie terapeuta, gdy się poznacie.

Przez cały czas trwania terapii rodzic zobowiązany jest być w kontakcie z terapeutą  prowadzącym.

Nasi specjaliści mają dużą wiedzę, są zaangażowani w pracę. Jednak bez dobrej współpracy trudno jest pomóc – „samo się nie zrobi”.

Czekając na dziecko możesz zadbać o swój wygląd i zdrowie korzystając z promocyjnej oferty na tlenoterapię specjalnie dla opiekunów i osób towarzyszących naszych pacjentów.

Poznajcie nas już dziś...

Specjaliści w tej dziedzinie

i pies Lord 🙂

Drogi Kliencie...

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Zadzwoń i zarezerwuj wizytę
tel: 783 031 083
lub

Dogoterapia z integracją sensoryczną Wielkopolski, Dogoterapia Ostrów