Nasi specjaliści

mgr Eliza Wolańczyk

Twórczyni "Perspektywy", dziekan Wydziału Zamiejscowego w Ostrowie Wielkopolskim Wyższej Szkoły Kadr Menedżerskich. Psychoterapeuta, coach, doradca zawodowy, certyfikowany trener. Ukończyła kurs psychoterapii systemowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej oraz Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży w Wrocławskim Instytucie Psychoterapii. Obecnie doskonali swoje umiejętności na pięcioletnim Akredytowanym Kursie Psychoterapii we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii. Magister pedagogiki o specjalizacjach psychopedagog oraz doradca zawodowy i personalny. Absolwentka cochingu na Uniwersytecie SWPS, Akademii Trenera w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych.
Uczy się przez całe życie – uczestnicząc w szkoleniach, konferencjach i warsztatach rozwojowych. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Autorka książki „Czego uczę się od zwierząt?”
Prywatnie miłośniczka zwierząt, pasjonatka rozwoju osobistego, metafor,
przypowieści i bajek, podróży po świecie oraz w głąb siebie.

PROWADZI PSYCHOTERAPIĘ, COACHING, DORADZTWO ZAWODOWE ORAZ SZKOLENIA Z ZAKRESU PSYCHOLOGII, TERAPII

mgr Wojciech Kałuża

Absolwent Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi, w zakresie  Pedagogiki Opiekuńczo – Wychowawczej z elementami Profilaktyki. Uzyskał dyplom doradcy zawodowego Wydziału Nauk Pedagogicznych na Uniwersytecie Zielonogórskim. Magister filologii polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalista od  pracy z uczniem dyslektycznym. Od 2002 r. zatrudniony w placówkach oświatowych na terenie powiatu ostrowskiego w charakterze pedagoga szkolnego, doradcy zawodowego. Prowadzi warsztaty z zakresu pomocy psychologiczno – pedagogicznej dla nauczycieli, wychowawców i pedagogów szkolnych. Wychowawca świetlicy środowiskowej o programie socjoterapeutycznym. Zaangażowany szczególnie w pracy z tzw. „dzieckiem trudnym” lub znajdującym się w sytuacji kryzysowej. Prywatnie pasjonat kina artystycznego i bywalec festiwali filmowych.

WSPÓŁPROWADZI GRUPĘ WSPARCIA DLA MŁODZIEŻY

PROWADZI WSPARCIE PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNE

dr Olga Janicka

Doktor nauk humanistycznych, nauczycielka dyplomowana języka polskiego z 25-letnim stażem pracy na wszystkich poziomach edukacyjnych; filozof i etyk; dyplomowany coach i certyfikowany trener oświaty; ambasadorka Edukacji Kulczyk  Foundation; współautorka i realizatorka innowacji pedagogicznej  Im więcej wiem, tym więcej pozostaje do poznania i wciąż tego przybywa (coaching w edukacji);  pomysłodawczyni i współzałożycielka Stowarzyszenia „OKey dla rozwoju osobistego”, pasjonatka nauczania kontekstualnego; zwolenniczka filozofii personalistycznej.

Realizuje się, pisząc, zwłaszcza wiersze układają doświadczenia w myśli i sensy; obcuje z życiem zgodnie z hasłem Życie jest!

WSPÓŁTWORZY AKADEMIĘ TUTORINGU

PROWADZI SESJE TUTORINGOWE

mgr Dariusz Wilczewski

Prawnik, doświadczony mediator, arbiter Sądu Arbitrażowego Izb i Organizacji Gospodarczych Wielkopolski. W 2008 roku decyzją Prezesa Sądu Okręgowego w Koninie został wpisany do wykazu osób godnych zaufania. Posiada Certyfikat ukończenia specjalistycznego szkolenia w zakresie alternatywnych sposobów rozwiązywania sporów w sprawach gospodarczych oraz Dyplom ukończenia szkolenia dla mediatorów organizowanego przy współudziale Ministerstwa Gospodarki. Trener ekonomii społecznej oraz wykładowca. Autor programu mediacji rówieśniczej. Prowadzi mediacje w konfliktach społecznych, które mają kontekst ekologiczny lub związane są z planowaniem przestrzennym. Prywatnie spełniony i szczęśliwy człowiek. Koneser militariów i pasjonat historii.

WSPÓŁTWORZY AKADEMIĘ MEDIACJI, PROWADZI MEDIACJE INDYWIDUALNE

Małgorzata Bogaczyk

Z wykształcenia – nauczyciel, z zamiłowania trener i praktyk technik relaksacyjnych oraz światłoterapii. Zainteresowana budową i funkcjonowaniem mózgu.

Stale podnosi swoje kompetencje uczestnicząc w szkoleniach, seminariach i wykładach. Interesuje się psychologią oraz szeroko rozumianą odnową biologiczną.

Prowadzi szkolenia dotyczące redukcji stresu wraz z praktycznymi metodami technik relaksacyjnych.  Dostrzega i pomaga  zauważyć aspekt EKO czyli sferę natury i ekosystemu. Stawia na naturalne produkty do pielęgnacji. Prywatnie zakochana w olejkach eterycznych, propaguje techniki aromaterapii zaobserwowane na Indonezyjskiej wyspie Bali.

Wyjątkowo rozwinięte zdolności interpersonalne sprawią, że w kontakcie z innymi wykazuje ciepło, akceptację i empatię.

PROWADZI SESJE BIOFEEDBACK, ŚWIATŁOTERAPIĘ ORAZ TRENINGI RADZENIA SOBIE ZE STRESEM