Tlenoterapia

Tlenoterapia to innowacyjna metoda polegająca na dostarczaniu organizmowi czystego 93% tlenu, która przyspiesza regenerację komórkową na tle przywrócenia właściwej homeostazy całego organizmu.

Sesja w komorze hiperbarycznej biostymuluje organizm, likwiduje zakażenia oraz odżywia niedotlenione komórki, a w rezultacie wzmacnia układ immunologiczny i pomaga wrócić do zdrowia.

Czym jest komora hiperbaryczna?

Komora hiperbaryczna o ciśnieniu 1,3 ATA jest jedną z najpopularniejszych wersji urządzeń do terapii tlenowej. To bezpieczne urządzenie o miękkiej konstrukcji, które zapewnia komfortową pozycję siedzącą lub leżącą dla pacjenta. Nowoczesna budowa komory daje poczucie odprężenia osobom korzystającym z zabiegu. W komorze podawany jest czysty 93% tlen.

Jak działa tlenoterapia?

Hiperbaryczna terapia tlenowa jest metodą terapeutyczną, polegającą na dostarczeniu do organizmu czystego 93% tlenu w środowisku zwiększonego ciśnienia – 1,3 ATA.

Wchłanianie tlenu w ciśnieniu wyższym niż atmosferyczne jest wielokrotnie większe, ponieważ rozpuszcza się w osoczu krwi, limfie, w płynie mózgowo-rdzeniowym i rdzeniu kręgowym. Tlen w wyższym ciśnieniu pozbawiony jest fizjologicznych barier przenikania przez tkanki, dlatego jest on łatwo dostarczany do wszystkich komórek, nawet tych o słabym ukrwieniu.

Zastosowanie tlenoterapii w medycynie:

Ożywia i pobudza uśpione komórki, podnosi koncentrację, łagodzi stany depresyjne, przewlekły stres i bezsenność. Zwiększa aktywność mózgu, przez co wspomaga pracę układu nerwowego Poprawia funkcjonowanie pacjentów z autyzmem. Dzięki dotlenieniu i pobudzeniu metabolizmu komórek mózgu spowolnia proces postępowania choroby Alzheimera. Ma zastosowanie w porażeniach mózgowych i pourazowych uszkodzeniach mózgu, przyczynia się do zmniejszenia stopnia uszkodzenia mózgu, powstałego w wyniku udaru lub wylewu.

Sprzyja rewitalizacji komórek i zapobiega dalszym uszkodzeniom. Oczyszcza organizm z toksyn i metali ciężkich, obniża poziom białka C-reaktywnego-czynnika martwicy nowotworów i innych markerów stanu zapalnego. Niweluje poparzenia powstałe w procesie chemioterapii i radioterapii. Przyczynia się do wzmożenia pracy układu immunologicznego, a tym samym podnosi odporność organizmu.

Wspomaga leczenie trądziku, łuszczycy, atopowego zapalenia skóry, egzemy, trądziku różowatego. Redukuje wszelkie ogniska zapalne, bakteryjne lub alergiczne na skórze i w tkance podskórnej. Tlenoterapia wpływa na szybszą regeneracje tkanek oraz usprawnia proces gojenia się ran i oparzeń.  Wpływa na proces tworzenia się nowych naczyń krwionośnych, poprawia mikrokrążenie w skórze oraz działa przeciwzapalnie.

Poprawia przepływ krwi w uszkodzonych kończynach, zwiększa ciśnienie tlenu w kościach powodując ustępowanie stanu zapalnego kości i szpiku, osteoporozy oraz choroby stawów, przyspiesza wzrost uszkodzonej kości.  W trakcie terapii następuje obkurczanie naczyń krwionośnych prowadzące do zmniejszenia obrzęku.

Pomaga w leczeniu ran po zabiegach chirurgicznych, poprawia ukrwienie w uszkodzonej tkance, stymuluje proces gojenia oraz skraca czas rekonwalescencji. Pomaga zwalczyć bakterie beztlenowe oraz wpływa na zmniejszoną produkcję toksyn bakteryjnych.

Podnosi wydolność fizyczną, przyspiesza procesy regeneracji tkanki mięśniowej, ścięgien i wiązadeł. Działa przeciwbólowo, wpływa na procesy naprawcze w tkance kostnej, chrząstce oraz w mięśniach szkieletowych.

Działa stymulująco na fibroblasty, odpowiedzialne za syntezę kolagenu i elastyny, czyli włókien zapewniających  elastyczność skórze. Sprzyja wzmożonej regeneracji nabłonka, wspomaga gojenie po inwazyjnych zabiegach, zmniejsza obrzęki, działa antybakteryjnie

Hiperbaryczna terapia tlenowa jest metodą odnowy i regeneracji organizmu, polegająca na podaniu czystego tlenu w warunkach podwyższonego ciśnienia. Sesja tlenowa to zabieg odmładzający, regenerujący i odprężający. Terapia hiperbaryczna regeneruje wszystkie komórki w organizmie, dzięki czemu hamuje procesy starzenia oraz podnosi siły witalne. Sesja tlenowa przynosi znaczną poprawę w funkcjonowaniu osób starszych.

Przyspiesza przemianę materii w walce z nadwagą i otyłością. Wspomaga wychodzenie z nałogów, pomaga w oczyszczaniu i odtruwaniu organizmu oraz usuwaniu wolnych rodników. Pomaga w leczeniu zaburzeń seksualnych, zmniejsza bóle migrenowe.

Jak przygotować się do tlenoterapii?

W dniu zabiegu nie należy spożywać alkoholu, a osoby palące powinny zrezygnować z palenia na czas 3-4 godzin przed zabiegiem. Nie zaleca się stosowania dezodorantów, perfum, kremów oraz makijażu przed wejściem do komory hiperbarycznej. Osoby korzystające z soczewek kontaktowych na czas zabiegu powinny je wyjąć. Do komory hiperbarycznej nie powinno się wchodzić w syntetycznej odzieży, najlepsza jest wygodna odzież bawełniana.

Przeciwwskazania do hiperbarycznej terapii tlenowej:
– nieleczona odma płucna oraz choroby płuc z retencją dwutlenku węgla;
– rozrusznik serca;
– ciąża;
– stosowanie leków – cytostatyków (Doksorubicyna, Bleomycyna, Cisplatinum) oraz leku Mafenide acetale;
– zapalenie nerwu wzrokowego.

Dodatkowo nie zaleca się stosowania terapii tlenowej w przypadku:
– infekcji wirusowej;
– stanów gorączkowych;
– schorzeniach uszu.

Przed terapią każdy klient zobowiązany jest zapoznać się z regulaminem oraz wypełnić ankietę przeprowadzoną przez pracownika gabinetu.

Oferta przypadła Ci do gustu?