Terapia światłem

Co to jest światłoterapia?

Światłoterapia (fototerapia), czyli leczenie światłem wpływa na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu i jest stosowane w wielu dziedzinach medycyny.  Budzi naturalne procesy regeneracyjne, stymuluje przemianę materii, wzmacnia układ immunologiczny, poprawia krążenie krwi, wpływa korzystnie na nasze samopoczucie.

W psychiatrii światłoterapia stosowana jest od 1982 roku i stosuje się ją z powodzeniem w łagodzeniu wielu codziennych dolegliwości jak i w sytuacjach wymagających pomocy psychiatry lub psychoterapeuty. Pomaga przede wszystkim przy zaburzeniach nastroju, zarówno przy tzw. chandrze czy melancholii, jak i depresji .

Leczenie światłem stosuje się przede wszystkim w zaburzeniach depresyjnych sezonowych, tj. apatii, dokuczliwemu obniżeniu nastroju i energii, zmęczeniu i senności, które nawracają jesienią i zimą. W zaburzeniach tych światłoterapię można stosować również zapobiegawczo. Depresja sezonowa jest oporna na leczenie lekami przeciwdepresyjnymi!
Sesje fototerapii są wskazane w rozmaitych zaburzeniach snu, którym towarzyszą zmęczenie, senność lub gorsze wykonywanie zadań codziennych. U ludzi starszych, u których leki nasenne mają zmniejszoną skuteczność leczenie światłem wydłuża czas i efektywność snu. Fototerapia jest stosowana z powodzeniem w leczeniu bulimii, jak również w leczeniu stanów napięcia.

TERAPIA ŚWIATŁEM - KIEDY STOSOWAĆ, NA CO POMAGA?

  • przy zaburzeniach nastroju
  • przy trądziku
  • przy migrenowych bólach głowy
  • przy bólach kręgosłupa
  • podczas terapii antycellulitowej

 

Nasza lampa posiada filtr fulerenowy, który pozwala przenikać do tkanek głębokich. Dzięki czemu znacząco poprawia się mikrokrążenie, stymuluje wzrost produkcji DNA i RNA, adenozynotrifosforanu i kolagenu, wpływa na wzrost fagocytozy.

Naświetlanie działa wielotorowo - stosując naświetlanie przy spadku nastroju jednocześnie redukujemy trądzik, poprawiamy jędrność i koloryt skóry twarzy. Promienie lampy stymulują skórę, komórki wewnętrzne oraz biocząstki. Następuje reakcja łańcuchowa, której efekty odczuwalne są w całym organiźmie.

Zalety fototerapii:

- zapobiega zimowej depresji

- usuwa złe samopoczucie, apatię

- usuwa uczucie lęku i smutku

- pomaga w walce z bezsennością

- jest tańsza od farmakoterapii

- jest bezpieczna

- nie powoduje skutków ubocznych

Sprawdź, przy jakich dolegliwościach możemy Ci pomóc!

CENNIK:
30 minut - 50 złotych
20 minut - 40 zlotych
10 minut - 30 zlotych
Pakiet naświetlania przy zaburzeniach depresyjnych sezonowych 
- 60 minutowa sesja z muzyką relaksacyjną 
i aromaterapią 
(30 minut naświetlania + 30 minut relaksacji) - 100 zł