Warsztaty

Zasady panujące na warsztatach

DOTYCZY WSZYSTKICH WARSZTATÓW

  1. Masz prawo odmówić udziału w konkretnym zadaniu, jeśli czujesz, że może Ci ono nie służyć. Odmawiając nie tracisz praw członka naszej grupy.
  2. Podejmujemy współpracę i wspólny wysiłek w parach oraz w większej grupie. Zwracamy uwagę na opinie i uczucia partnerów.
  3. Jesteśmy tolerancyjne w stosunku do tych, którzy myślą i zachowują się inaczej niż my.
  4. Stosujemy komunikaty typu „Ja” – mówimy za siebie, a nie za kogoś, mówimy do drugiej osoby, a nie do niej.
  5. Dyskrecja – informacje, które dotyczą przeżyć, uczuć i doświadczeń osobistych uczestników warsztatu zostają TYLKO I WYŁĄCZNIE w sali szkoleniowej. Po zajęciach nie rozmawiamy na temat tego co wydarzyło się podczas ich trwania, ani na temat osób, które w nich uczestniczyły.
  6. Abstynencja.
  7. Mówimy sobie po imieniu.
  8. Od Twojego zaangażowania w ćwiczenia, otwartości i szczerości zależy, ile nauczysz się podczas warsztatu.

Opinie uczestników warsztatów

"Po warsztatach człowiek czuje się jakby mógł wszystko i jego pewność siebie podskakuję o 100% . Ten stan mija i warte refleksji jest to, że właśnie nad tym należy pracować. Otrzymałam wiele cennych wskazówek, szczerych i obiektywnych opinii na swój temat od wcześniej nieznanych mi osób, co było bardzo pozytywnym zaskoczeniem dla mnie. Kiedy mam gorsze dni wracam do zapisków, które zostały mi po warsztatach i przypominam sobie, że jestem wyjątkową i wartościową osobą - i tak powinnam myśleć. Szczerze polecam udział w warsztatach."

RENATA

"Miałam przyjemność uczestniczyć w warsztatach pt. "Jak budować związek....", które były prowadzone przez p. Elizę. Początkowo, nie ukrywam, troszkę się ich obawiałam. Moje życie po tych warsztatach nie zmieniło się o 180 stopni- do tego potrzeba wiele czasu, cierpliwosci i wytrwałości, ale dzięki temu spotkaniu poznałam fajne kobietki, które pomogły mi spojrzeć na siebie "od drugiej" ( i chyba tej lepszej ) strony:) Niejednokrotnie sięgam po ich miłe słowa na mój temat i nawet jak jest źle- robi się lepiej.... jaśniej:)

Dziękuję zarówno Elizie, jak i pozostałym dziewczynom za ciepło, uśmiech i serdeczność ............A wszystkim do tej pory niezdecydowanym, czy warto wziąć udział w tego typu warsztatach - podpowiadam....... WARTO:)"

PAULINA

"Warsztat w „Perspektywie” (u Elizy) to spotkanie kilku pięknych dusz, które prowadzone naprawdę dobrą i ciepłą ręką dającą z siebie wszystko. Otwierają oczy na to co do tej pory niezauważalne, ronią łzy na to, czego wcześniej nie czuły, śmieją się w głos, gdy opowiada sie im niestworzone historie, współczują, ale tak naprawdę czują z Tobą,  gdy serce kruszy historia pełna emocji. Ręką, która nas prowadzi to drogowskaz, kierunek gdzie szukać, a potem ręka ta trzyma Cię, gdy odnalezione nie jest nader przyjemnym, trzyma też, gdy nagle skowronki unoszą Cię, więc trzeba Cię chwilę zatrzymać, gdy wreszcie ręka ta głaszcze, a na koniec bije brawo. Dumna z siebie, dumna z nas, szczęśliwa ze spotkania z każda z nas. Nie jest to tylko spotkanie przy kawie. Jeśli się chce może to być spotkanie równie bliskie z sobą.

Choć początkowo brzmi to dziwnie, spotkanie ze wspomnieniami, ale także z projekcją własnego życia, z przyzwyczajeniami i przekonaniami jest ważne i budujące.

Wyniosłam wiele nauk. Jedna jest jednak najważniejsza i może jeszcze za wiele nie mam z tego "zysku", którego oczekuje się po innych pomysłach świata: JA WIEM Z CZYM IDĘ DALEJ I WIEM TEŻ Z CZYM MOGĘ, A NAWET CHCĘ IŚĆ DALEJ PRZEZ MOJĄ ŻYCIOWĄ PRZYGODĘ.

Mogę pamiętać trud, ale mogę znaleźć w tym nitkę dobroci i to może sprawić, że nie będzie to już tak trudne. Mogę myśleć, że to co robię jest złe, ale mogę też zastanowić się, dać sobie szansę dlaczego ja i moje nieuświadomione myśli prowadzą mnie w tym kierunku. To dość trudna sztuka, ale czuję, że każdego dnia, krok po kroku znajduję odpowiedź.:-)

Dziękuję za budujące serce, wspierające dusze i pouczające rozum słowa, obrazki ;-), spojrzenia. JESTEŚMY WIELKIE. :-D"

PATRYCJA