fbpx

O nas

Naszą misją jest holistyczna pomoc ludziom w uzyskaniu i utrzymaniu zdrowia i dobrostanu psychicznego oraz budowaniu życia świadomego i spełnionego poprzez prowadzenie różnorodnych form terapii (także neuroterapii), organizowanie szkoleń, warsztatów i spotkań ze specjalistami.

Szerzenie rzetelnej wiedzy dotyczącej psychoterapii, psychologii i dziedzin pokrewnych, zrzeszanie specjalistów z dziedzin pomocowych.
Budowanie wśród specjalistów współpracy, dzielenia się wiedzą i doświadczeniem.

Poznaj naszych specjalistów

Prowadzę psychoterapię indywidualną, psychoterapię par (przez co rozumiem dowolną relację dwóch osób) oraz coaching.

Przyjmuję osoby dorosłe – młodzież zapraszamy do skorzystania z pomocy mgr Julianny Maj lub mgr Wojciecha Kałuży.

Mówi się, że „praca nad sobą to jedyna pewna robota w życiu”. Lubię tę pracę, zarówno nad sobą, jak i towarzyszenie innym w ich budowaniu lepszego życia. Rozwój osobisty towarzyszy mi przez całe życie – prywatne i zawodowe.

Znam, cienie i blaski terapii – zarówno od strony terapeuty, jak i mając za sobą drogę własnej psychoterapii. Jestem pewna, że to najlepsza inwestycja, jaką można poczynić.

Czerpię z różnych stylów pracy: psychoterapii systemowej, pozytywnej, ericsonowskiej, poznawczo – behawioralnej, metod coachingowych, dostosowując do potrzeb osoby, z którą pracuję. Chętnie także sięgam po narzędzia pracy z ciałem, mindfulness, elementy hipnozy, EEG biofeedback.

Traktuję odpowiedzialnie pracę z drugim człowiekiem, dlatego nieustannie „podejmuję pewną robotę w życiu” kształcąc się oraz dbając o własny rozwój osobisty, a swoją pracę superwizuję u psychoterapeuty – psychiatry.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Kluczowe w mojej edukacji:

 • Pięcioletni akredytowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne Kursu Psychoterapii w Wrocławskim Instytucie Psychoterapii
 • Kurs Psychoterapii Systemowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej
 • Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży w Wrocławskim Instytucie Psychoterapii
 • Coaching w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej
 • Akademia Trenera w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych
 • Studia magisterskie i licencjackie o specjalizacji psychopedagogika oraz doradztwo zawodowe i personalne
 • Liczne kursy, szkolenia, warsztaty rozwoju osobistego, praca z własnym genogramem, terapia własna.

Prywatnie – jestem osobą spełnioną i szczęśliwą. Lubię ludzi i zwierzęta. Pracuję z pasją. Cieszę się każdą chwilą, kultywując postawę optymistyczną.

Prowadzę psychoterapię dla osób dorosłych  oraz coaching.

Z wykształcenia jestem psychologiem i doradcą zawodowym, z zamiłowania trenerką rozwoju wewnętrznego, czyli obszaru poznawania siebie, w tym szczególnie własnego potencjału, a zawodowo rozwijam się w biznesie. 

Posiadam kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z zakresu tzw. umiejętności miękkich, czyli tych, które mogą ułatwiać nam funkcjonowanie w codzienności poprzez lepsze samopoczucie. Prowadziłam projekty mentoringowe i warsztatowe w zakresie projektowania ścieżki kariery.
W pracy indywidualnej skupiam się na poszerzaniu perspektywy i wzmacnianiu tej, która służy nam najlepiej.

Osobiście w procesie samorozwoju w różnorodnych jego formach jestem od dziewięciu lat i mam świadomość, że potrwa to kolejnych 90 😉 Ta piękna podróż w głąb siebie to prawdziwa niekończąca się historia, ale na szczęście daje satysfakcję na każdym jej etapie.

Poza samorozwojem, jestem miłośniczką natury, fotografii, pysznego jedzenia i dobrej kultury. W wolnym czasie medytuję, czytam książki i doświadczam piękna otaczającej mnie rzeczywistości.

Kluczowe w mojej edukacji:

Psychologia rozwoju osobistego i zawodowego– studia magisterskie, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Poznaniu.
Doradztwo zawodowe i personalne – studia licencjackie i magisterskie, Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu.
Certyfikowane kursy „Coaching jako metoda wsparcia w rozwoju i zmianie” oraz „Mentoring w praktyce: narzędzia, umiejętności, superwizja”.

 

Jeśli czujesz, że teraz jest właściwy czas na Twoją zmianę, zapraszam!

Prowadzę pomoc psychologiczną oraz doradztwo zawodowe dla dorosłych.

Jestem dyplomowaną psycholożką, absolwentką Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS we Wrocławiu, na którym uzyskałam tytuł magistra psychologii o specjalnościach klinicznej i biznesowej. Obecnie realizuję studium Interwencji Kryzysowej w Instytucie Terapii Poznawczo-Behawioralnej.

W pracy z drugim człowiekiem szczególnie ważna jest dla mnie relacja oparta na współpracy, zaufaniu, szacunku. Kieruję się otwartością i akceptacją wszelkich różnorodności.

Jako psycholożka towarzyszę przy procesie zmiany, koncentrując się na rozwiązaniach, odnajdywaniu oraz wzmacnianiu tego, co przybliża do ,,życia wartego przeżycia” pomimo doświadczanych trudności.  Z tego powodu chcę pomóc moim klientom nauczyć się sztuki akceptowania rzeczy, których nie można zmienić i wzmocnić ich siłę oraz odwagę do zmiany tego, na co mają wpływ. Jeśli szukasz takiego miejsca- mam nadzieję, że w kontakcie ze mną poczujesz się komfortowo, bezpiecznie i swobodnie.

Bardzo ważnym jest dla mnie kierowanie się kodeksem etycznym oraz praktyką opartą na dowodach naukowych. Wiedzę poszerzam i aktualizuję poprzez regularnie uczestnictwo w szkoleniach, konferencjach, warsztatach, ale przede wszystkim podczas kontaktu z drugim człowiekiem.

W swojej pracy wykorzystuję strategie wywodzące się z podejścia Terapii Akceptacji i Zaangażowania czyli techniki oparte na akceptacji, współczuciu, uważności.

Korzystam również z technik Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej i Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Narzędzia pracy dopasowuję uwzględniając indywidualne potrzeby klienta, aby udzielić mu skutecznej pomocy w możliwie najkrótszym czasie.

Swoją ofertę kieruję do osób dorosłych oraz młodzieży 16+ w obszarze pomocy psychologicznej.

Zapraszam Cię na spotkanie jeśli:

 • Potrzebujesz wsparcia w radzeniu sobie ze stresem, trudnymi emocjami, obniżoną samooceną i nastrojem, spadkiem motywacji
 • Znajdujesz się w trudnej sytuacji życiowej
 • Chcesz poszerzyć perspektywę patrzenia na problem, z którym obecnie się mierzysz

Prowadzę pomoc psychologiczną dla dorosłych oraz młodzieży 16+

Jestem psycholożką i psychoterapeutką. W kontakcie z drugą osobą szczególnie ważna dla mnie jest szczera relacja, oparta na współpracy i wzajemnym zaufaniu.

W sposób aktywny i empatyczny towarzyszę pacjentom podczas procesu odkrywania siebie, swoich możliwości, motywacji oraz w zmianie dotychczasowych schematów i przekonań.

Swoją pracę opieram na podejściu poznawczo-behawioralnym. Bliskie mi jest podejście koncentrujące się na uważności i współczuciu, a także koncepcja pracy z wewnętrznym krytykiem.

Praca z drugim człowiekiem jest jednocześnie przygodą i wyzwaniem. Aby móc trwać w tej przygodzie, nieustannie poszerzam swoją wiedzę i kompetencje, biorąc udział w różnego rodzaju szkoleniach i warsztatach.

Kluczowe w mojej edukacji:

 • Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu (w trakcie),
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – studia magisterskie, specjalizacja psychologia kliniczna i psychologia edukacji,
 • Dolnośląskie Centrum Psychoterapii – Zastosowanie dialogu motywującego w terapii
 • Centrum Psychoterapii Integralnej – Terapia poznawczo-behawioralna oparta o procesy
 • Fundacja Pomoc Autyzm – Trening Umiejętności Społecznych dla dzieci

Prywatnie jestem osobą towarzyską, gdyż to właśnie inni ludzie dodają mi energii. W chwilach odosobnienia lubię odpoczywać z dobrą książką i kubkiem herbaty – w domu lub na łonie natury.

Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 16 roku życia.

Z wykształcenia jestem nauczycielem, z zamiłowania trenerem i praktykiem technik relaksacyjnych oraz światłoterapii. Od lat interesuję się budową i funkcjonowaniem mózgu.

Stale podnoszę swoje kompetencje, uczestnicząc w szkoleniach, seminariach i wykładach. Interesuje się psychologią oraz szeroko rozumianą odnową biologiczną.

Prowadzę szkolenia dotyczące redukcji stresu wraz z praktycznymi metodami technik relaksacyjnych. Dostrzegam i pomagam zauważyć aspekt EKO czyli sferę natury i ekosystemu. Stawiam na naturalne produkty do pielęgnacji. Prywatnie jestem zakochana w olejkach eterycznych, propaguje techniki aromaterapii zaobserwowane na Indonezyjskiej wyspie Bali.

Wyjątkowo rozwinięte zdolności interpersonalne sprawiają, że w kontakcie z innymi wykazuje ciepło, akceptację i empatię.

Prowadzę sesje biofeedback, diagnozę QEEG, światłoterapię oraz treningi radzenia sobie ze stresem.

Moje doświadczenie zawodowe to prawie 20 – letnia praca w placówkach oświatowych w charakterze pedagoga szkolnego, doradcy zawodowego, nauczyciela języka polskiego. Swoją karierę w szkolnictwie rozpoczynałem, jako absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku filologia polska. Jako nauczyciel języka polskiego zacząłem pracę w Gimnazjum nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim. Szybko zorientowałem się, że warunkiem skutecznego nauczania młodzieży jest połączenie sfery dydaktycznej z wychowawczą. Dlatego, po ukończeniu kolejnych studiów na kierunku pedagogika opiekuńczo – wychowawcza na Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi, jako pedagog szkolny, skupiłem się na udzielaniu pomocy psychologicznej i wspieraniu emocjonalnym młodzieży w tym trudnym dla nich okresie życia. Okazało się, że właściwe podejście do młodego człowieka, próba wczucia się w jego sytuację, a przede wszystkim zburzenie niewidzialnego, aczkolwiek bardzo solidnego muru, przeszkadzającego w relacjach pomiędzy uczniem a nauczycielem, przynosi skuteczne rezultaty.

Młodzież, z którą współpracuję przez szereg lat dobrze wie, że drzwi mojego gabinetu są zawsze dla niej otwarte. Często przekraczają je ci, którzy szukają zrozumienia, czują się samotni, a ich życie przesłania mrok…

Z czasem, by oferta dla moich młodych przyjaciół była jeszcze bardziej kompleksowa, uzupełniłem swoje wykształcenie o stopień doradcy zawodowego na Uniwersytecie Zielonogórskim, próbując wspólnie znajdywać z nimi nieodkryte dotąd zainteresowania i wskazywać szereg możliwości.

Prócz tego, jestem również wieloletnim wychowawcą świetlicy środowiskowej z programem socjoterapeutycznym, gdzie koncentruję się na pracy z dzieckiem pochodzącym z rodzin niewydolnych wychowawczo i patologicznych.

W ostatnich latach zacząłem się dzielić swoim doświadczeniem, prowadząc zajęcia dla wychowawców, pedagogów i przyszłych nauczycieli jako wykładowca Wyższej Szkoły Kadr Menedżerskich w Koninie.

Czujesz się samotny, ogarnia Cię bezsilność, masz problemy z relacjami z bliskimi, nie czujesz się dobrze w gronie rówieśników – przyjdź, spotkaj się, pogadaj! Wspólnie postaramy się pokonać przeszkody, które stawia przed nami życie!

Zapraszam młodzież na spotkania – wsparcie psychologiczno-pedagogiczne oraz doradztwo zawodowe dla młodzieży. 

Jestem doktorem nauk humanistycznych, nauczycielką dyplomowaną języka polskiego z 25-letnim stażem pracy na wszystkich poziomach edukacyjnych. Jestem rówież filozofem i etykiem; dyplomowanym coachem i certyfikowanym trenerem oświaty. Zostałam ambasadorką Edukacji Kulczyk Foundation; współautorką i realizatorką innowacji pedagogicznej Im więcej wiem, tym więcej pozostaje do poznania i wciąż tego przybywa (coaching w edukacji). Jestem pomysłodawczynią i współzałożycielką Stowarzyszenia „OKey dla rozwoju osobistego”. Pasjonuje mnie nauczanie kontekstualne, jestem zwolenniczką filozofii personalistycznej.

Realizuje się, pisząc, zwłaszcza wiersze układają doświadczenia w myśli i sensy; obcuje z życiem zgodnie z hasłem Życie jest!

Tutaj znajdziesz pozostałych specjalistów, z którymi mamy przyjemność współpracować.

Z naszej pomocy warto skorzystać, gdy

– chorujesz na depresję
– dotykają Cię stany lękowe
– Ty lub Twoje dziecko brykacie się z ADHD
– nie radzisz sobie ze stresem
– odczuwasz brak energii, motywacji, chęci do życia
– jest Ci trudno z powodu niskiej samooceny
– borykasz się z problemami w relacjach
– przeżywasz żałobę
– jesteś po rozstaniu, rozwodzie
– odczuwasz trudności w związku
– chcesz popracować nad swoją motywacją
– potrzebujesz porady rodzicielskiej
– szukasz pomocy dla swojego dziecka w poradzeniu sobie z trudnościami
– chcesz poczuć się dobrze, zrozumieć siebie
– potrzebujesz porady dotyczącej wyboru zawodu oraz dalszej edukacji
– masz problemy zdrowotne
– cierpisz na bezsenność
– trudno Ci się skoncentrować
– nie radzisz sobie ze stresem
– chcesz czuć się dobrze
– chcesz osiągać świetne wyniki w sporcie
– pragniesz życia spełnionego i szczęśliwego

Zauważyłeś/aś u siebie któryś z powyższych symptomów?