Grupa wsparcia dla młodzieży

Twoje dziecko przeżywa problemy związane z okresem dorastania? Chcesz dla niego jak najlepiej, jednak trudno Wam się porozumieć?

Dorastanie to jeden z najtrudniejszych okresów w życiu – zarówno dla nastolatka jak i dla jego rodziców /opiekunów. Jeśli chcesz, by Twoje dziecko znalazło wsparcie w grupie, mogło z innej strony spojrzeć na swoje problemy pod fachową opieką specjalistów (psychoterapeuty i pedagoga) zapisz je do grupy wsparcia.

Dla kogo?

Dla młodzieży w wieku 15-18 lat (szkoła ponadgimnazjalna) borykającej się z problemami typowymi dla okresu dojrzewania – smutek, złość, zmienność nastrojów, brak motywacji, problemy z komunikacją z dorosłymi, poczuciem niezrozumienia, osamotnienia, niechęcią do szkoły, nie radzeniem sobie z nadmiarem obowiązków itp.

Przyjęcia do grupy poprzedza rozmowa ze specjalistą.

Korzyści płynące z pracy w grupie:

– zrozumienie, że problem dotyczy także innych (nie jest się samemu w trudnej sytuacji);
– nauczenie się konstruktywnego wyrażania emocji;
– nauczenie się interakcji społecznych, zasad dobrej komunikacji;
– rozwiązanie niektórych problemów charakterystycznych dla wieku nastoletniego;
– wsparcie w trudnym okresie (nastolatek i jego rodzic nie są pozostawieni sami sobie).

Terminy i koszt udziału w terapii

Terminy spotkań:
dwa razy w miesiącu w środę w godz. 16:30 – 18.30

Koszt:
100 zł za spotkanie (płatne za miesiąc z góry)

Prowadzący

mgr Eliza Wolańczyk
Prowadzę psychoterapię indywidualną, psychoterapię par (przez co rozumiem dowolną relację dwóch osób), psychoterapię młodzieży, psychoterapię przez Skype, coaching i doradztwo zawodowe.
Mówi się, że „praca nad sobą to jedyna pewna robota w życiu”. Lubię tę pracę, zarówno nad sobą, jak i towarzyszenie innym w ich budowaniu lepszego życia. Rozwój osobisty towarzyszy mi przez całe życie – prywatne i zawodowe. Znam, cienie i blaski terapii – zarówno od strony terapeuty, jak i mając za sobą drogę własnej psychoterapii. Jestem pewna, że to najlepsza inwestycja, jaką można poczynić.

mgr Wojciech Kałuża
Specjalista od pracy z uczniem dyslektycznym. Od 2002 r. zatrudniony w placówkach oświatowych na terenie powiatu ostrowskiego w charakterze pedagoga szkolnego, doradcy zawodowego. Prowadzi warsztaty z zakresu pomocy psychologiczno – pedagogicznej dla nauczycieli, wychowawców i pedagogów szkolnych. Absolwent Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi, w zakresie Pedagogiki Opiekuńczo – Wychowawczej z elementami Profilaktyki. Uzyskał dyplom doradcy zawodowego Wydziału Nauk Pedagogicznych na Uniwersytecie Zielonogórskim. Magister filologii polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wychowawca świetlicy środowiskowej o programie socjoterapeutycznym, prowadzonej przez Stowarzyszenie „Zacharzew 2000”, w której udziela pomocy psychologicznej, dydaktycznej dzieciom. Zaangażowany szczególnie w pracy z tzw. „dzieckiem trudnym” lub znajdującym się w sytuacji kryzysowej.

Oferta przypadła Ci do gustu?