Życie towarzyskie zajmuj nam mniej czasu niż przeglądanie Facebooka!

Czy zastanawialiście się ile czasu zajmują nam Social Media w naszym życiu? Amerykańska agencja marketingowa Mediakix sprawdziła czas jaki poświęcamy na lajkowanie postów na Facebooku, wstawianie zdjęć na Instagrama czy oglądania filmików na Youtubie. Wydaje się, że to tylko chwila, a tak naprawdę na aktywność w mediach społecznościowych poświęcamy 5 lat i 4 miesiące swojego życia! Mniej czasu spędzamy na dbaniu o wygląd, życiu towarzyskim i robieniu prania łącznie.

Skąd taki wynik? Wykorzystano dane udostępniane przez portale społecznościowe oraz dane comScore z 2016 roku. W badaniach przyjęto, że średni czas życia to 79 lat, a z mediów społecznościowych korzystamy od 13 do 79 roku życia, a więc 66 lat. Czy to dużo? Hmm...

Jak to wygląda w poszczególnym mediach?

Średnio na Facebooka poświęcamy 35 minut dziennie. Przeglądamy news feed, lajkujemy, komentujemy, udostępniamy. Youtube zabiera nam trochę więcej czasu bo aż 40 minut dziennie. Następnie nagranie Snapa to 25 minut w ciągu dnia, a zrobienie zdjęcia na Instagrama to 15 minut. Najmniej czasu zajmuje nam Twitter, bo tylko 1 minutę.

czas-social-media-1

Przeliczając aktywność w poszczególnych mediach na lata wygląda to tak:

  • Youtube - 1 rok i 10 miesięcy
  • Facebook - 1 rok i 7 miesięcy
  • Snapchat  - 1 rok i 2 miesiące
  • Instagram  - 8 miesięcy
  • Twitter - 18 dni

czas-social-media-2

Dla porównania, telewizję oglądamy 7 lat i 8 miesięcy, 3 lata i 5 miesięcy potrzebujemy na picie i jedzenie. Tylko rok i 10 miesięcy dbamy o swój wygląd, rok i 3 miesiące poświęcamy na życie towarzyskie, a 6 miesięcy robimy pranie 😀

czas-social-media-3

Co moglibyśmy zrobić w ciągu 5 lat i 4 miesięcy, które obecnie przeznaczamy na media społecznościowe?

W tym czasie moglibyśmy 32 razy polecieć na księżyc i z powrotem, 3,5 raza przejść Wielki Mur Chiński, obejrzeć 215 razy wszystkie serie Simpsonów, 32 razy wspiąć się na Mont Everest, przebiec 10 tysięcy maratonów i wyjść 93 tysiące razy z psem na spacer.

Jak więc widać, media społecznościowe to około 8% naszego życia. Obserwując jednak młode pokolenie można by stwierdzić, że ta liczba będzie wzrastać. Obecnie w mediach społecznościowych znajdziemy wszystkie informacje, które kiedyś byliśmy zmuszeni szukać w gazetach, czasopismach, książkach lub pytając rodzinę czy znajomych. Dzisiaj na Youtube znajdziemy tutoriale, filmiki instruktażowe, które wszytko wyjaśnią, na Facebooku przeczytamy wiadomości i nowinki z kraju i świata, odbędziemy kurs online, sprzedamy niepotrzebne rzeczy i kupimy produkty w okazyjnych cenach. Oprócz tego znajdziemy opinię na temat specjalistów, lekarz czy fachowców, zdiagnozujemy chorobę (czego nie polecamy) i lekarstwo na nią, a co więcej stworzymy swój świat, w którym będziemy mogli znaleźć chwilę spokoju.

Jedni powiedzą, że 5 lat i 7 miesięcy w mediach społecznościowych to strata czasu, a inni będą potrafili to wykorzystać. Chcesz znaleźć się w tej drugiej grupie?

Kliknij tu...

 

źródło